plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

  • kupiec front
  • kupiec front
  • kupiec srodek
test

Podążając za rzeszowskim kupcem…

kupiec front

„Dziś czas spędzisz ze mną na tropach przygody śladami kupców rzeszowskich. Król, szlacheckie rody, ceniły nasze towary i uczciwość wielką” – tak zaczyna się nowy quest w Rzeszowie. „Opowieść rzeszowskiego kupca”, to drugi z trzech szlaków questingowych, które powstają w stolicy Podkarpacia.

Tym razem quest „Opowieść rzeszowskiego kupca” przenosi turystów w czasy średniowiecznych jarmarków, handlarzy suknem, winem, czy zwierzętami. Jego trasa wiedzie po Rynku i okolicznych ulicach, przybliża detale architektury miejskiej, klasycystycznych kościołów i kamienic, a także budynków miejskich. Uczestnik podróżujący nowym questem dowiaduje się, jakie miary stosowano w średniowieczu, jak wyglądało miasto w XVIII wieku, a także poznaje historię rzeszowskiego Ratusza.

Od połowy maja quest „Nutki historii w rzeszowskich pomnikach” , który prowadzi trasą rzeszowskich pomników, przeszło już około 5000 osób. Turyści są zachwyceni, że mogą poznać Rzeszów, jakiego jeszcze nie znali – mówi Marzena Furtak Żebracka Dyrektor Wydziału Promocji Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa – Mamy nadzieję, że także kolejny quest „Opowieść rzeszowskiego kupca” przypadnie im do gustu i pozwoli spojrzeć na bogactwo kulturowe miasta z perspektywy kilkuset lat.

Już wkrótce będzie dostępny także ostatni z questów – „Legendy Rzecha”, który przybliży historię początków miasta oraz legend z nim związanych. Turysta pozna dzieje wizyt królów w Rzeszowie oraz spisków i dokonań wielkich rodów szlacheckich, władających kiedyś miastem.

Ulotki questów „Nutki historii w rzeszowskich pomnikach” i „Opowieść rzeszowskiego kupca” dostępne są w Punktach Obsługi Mieszkańców oraz w Podziemnej Trasie Turystycznej, a także na stronach: www.rzeszow.pl/turystyka/questing-pora-ruszyc-na-poszukiwania oraz www.questing.pl.