plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Podążając za mocą w Świętokrzyskiem

Do konkursu na projekt audiowizualny promujący region, organizowanego w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Filmowo-Promocyjnego, zgłoszono 15 ofert od czołowych polskich producentów i stacji telewizyjnych. Najwięcej głosów, i tym samym dofinansowanie w ramach ŚFFP, otrzymał projekt TVP S.A i Rochstar tv&film Production, pod roboczym tytułem Medium. W poszukiwaniu Mocy.

„Przedstawiony projekt bezpośrednio promuje region i najlepiej ze zgłoszonych w konkursie wpisuje się w prowadzoną kampanię wizerunkową, co stanowiło główne założenie konkursu. Ponadto producenci zobowiązali się do wydania znacznej części budżetu na terenie regionu. Format sprawdził się w wielu krajach, ciesząc się tam dużą popularnością i notując wysoką oglądalność.” – uzasadnia wybór Małgorzata Wilk-Grzywna z Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Zdjęcia nowej produkcji powinny rozpocząć się już w lipcu, zaś na antenie program planowo ma pojawić się we wrześniu. „Widzowie w całej Polsce – w atrakcyjnym czasie emisji (niedzielny wieczór) – będą mogli śledzić prawdziwe zmagania zdolności i mocy nadprzyrodzonych toczone w świętokrzyskich miejscach mocy …pełnych tajemnic, historii oraz magii świętokrzyskich zamków, pałaców oraz świętokrzyskiej przyrody” – mówi Adam Dąbek, koordynator ŚFFP. „Szczegóły produkcji zostaną przedstawione na specjalnej konferencji z udziałem producenta i gwiazd programu, która ze względu na obecną sytuację powodziową w regionie, została przesunięta na późniejszy termin” – dodaje Dąbek.

Uznanie komisji zdobyła także animowana komedia familijna o roboczej nazwie Żubrostory, realizowana w technice 3D, która zachwyciła jurorów rozmachem i porywającym scenariuszem. Jako laureat drugiego miejsca również ma szansę na dofinansowanie, jest to jednak uzależnione od negocjowanymi jeszcze warunkami finansowymi i terminami realizacji

Wśród laureatów konkursu znalazła się również produkcja artystyczno-dokumentalna, która ze względu na swój wyjątkowy charakter została objęta osobną procedurą. W tym celu, wspólnie z marszałkiem województwa, postanowiono utworzyć równoległy do ŚFFP projekt Świętokrzyskiego Funduszu Artystyczno-Filmowego. W ramach ŚFAF będzie dofinansowany film dokumentalny Świętokrzyskie Sztetle w reżyserii Pawła Guli, który został doceniony ze względu na doniosłość artystyczną i społeczną. Projekt pokazuje bogactwo świętokrzyskiej kultury żydowskiej, a jego osią konstrukcyjną jest spotkanie młodzieży dwóch kultur i narodów właśnie na świętokrzyskiej ziemi.