plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Planet PR kończy marsjański projekt

Punktem kulminacyjnym projektu był udział polskich konstruktorów w prestiżowych zawodach University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych. Konsultanci Planet PR odpowiadali za planowanie i realizację kompleksowej strategii promocji i komunikacji wyjazdu, zawodów oraz sukcesu młodych inżynierów. Efektem podjętych działań jest ponad 790 publikacji we wszystkich czołowych tytułach prasowych, radiowych, internetowych i telewizyjnych. Skuteczne działania media relations pozwoliły także zwrócić uwagę decydentów na potencjał intelektualny i technologiczny młodych naukowców. Przyśpieszyło to negocjacje akcesyjne z Europejską Agencją Kosmiczną.

———————————————
Dodatkowe informacje na temat udziału polskich drużyn w zawodach URC 2011

Trzy polskie ekipy, jako jedyne z Europy pomyślnie przeszły eliminacje i zakwalifikowały się do głównej części konkursu. Zadaniem uczestników było zbudowanie łazika marsjańskiego, zdolnego do wykonywania zadań podobnych do tych, jakie realizują roboty wysyłane na inne planety Układu Słonecznego. Zawody wygrała jedna z polskich konstrukcji – robot Magma 2, pokonując konkurencję z Kanady i Stanów Zjednoczonych, wspieraną przez agencję kosmiczną NASA. Pozostałe roboty: Scorpio oraz Copernicus zajęły odpowiednio czwarte i szóste miejsce.