plane

Blog

test

Physio-Control z nowym inwestorem

Warszawa, 22 listopada 2011r.- Physio-Control, czołowy producent i dystrybutor sprzętu do ratowania życia, pozyskał nowego strategicznego inwestora – Bain Capital, jedną z wiodących na świecie prywatnych firm inwestycyjnych.

Pozyskanie kluczowego partnera, zarządzającego aktywami o wartości blisko 66 mld dolarów, pozwoli  Physio-Control na jeszcze większy rozwój oraz przyspieszy wprowadzanie innowacji technologicznych. Na mocy porozumienia Physio-Control, będący do tej pory działem korporacji Medtronic, uzyska status niezależnej firmy. Globalna struktura zarządzania oraz kadra pracownicza pozostaną bez zmian.

„Physio-Control zawsze występowało pod własną marką oraz skutecznie wyrabiało renomę  produktom znajdującym się w ofercie. Dzięki pozyskaniu inwestora będziemy mogli skupić się na dalszym rozwoju technologii medycznych oraz zapewnić jeszcze wyższe standardy współpracy, które zawsze wyróżniały naszą markę” – mówi Mieszko Skoczylas z Physio-Control. -„Inwestycja Bain Capital jest odzwierciedleniem bardzo dobrej oceny rynkowej oraz jakości naszych produktów”- dodaje.

Wspólna historia współpracy Bain Capital i Physio-Control zaczęła się już w 1990 roku, kiedy to inwestor nabył akcje prywatnej wówczas firmy i w pięć lat później przyczynił się do rynkowego sukcesu pierwszej publicznej emisji akcji Physio-Control.

Physio-Control to czołowy producent i dystrybutor sprzętu do ratowania życia (seria defibrylatorów LIFEPAK®), urządzenia do automatycznej resuscytacji LUCAS™ oraz dostawca rozwiązań z zakresu telemedycyny (sieć LIFENET®). Misją firmy jest pomaganie ofiarom w nagłych stanach kardiologicznych, począwszy od pierwszej pomocy udzielanej na miejscu zdarzenia, przez opiekę jednostek pogotowia ratunkowego, aż do stabilizacji stanu pacjenta w ośrodku zdrowia.

Bain Capital to międzynarodowa prywatna firma inwestycyjna zarządzająca około 66 mld dolarów aktywów. To zespół ponad 300 specjalistów. Od momentu powstania w 1984 roku, nabyła udziały w ponad 300  różnych firmach na całym świecie. Bain Capital posiada długoletnie doświadczenie w inwestowaniu w wiodące sektory opieki zdrowotnej m.in. w takie firmy jak: HCA, Inc, Air Medical Group Holdings, Inc Quintiles
CRC Health Group, Warner Chilcott. Firma posiada biura w Bostonie, Nowym Jorku, Chicago, Londynie, Monachium, Tokio, Szanghaju, Hongkongu i Mumbai.