plane

Blog

test

Ogólnopolskie Mistrzostwa ratowania życia w pracy

DSCF0042

W dniach od 30 września do 2 października 2011 w Podlesicach odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Zakładowych Zespołów Ratownictwa. W zawodach wezmą udział ekipy ratownicze z całej Polski.

Podczas konkurencji zespoły będą oceniane przez specjalistów z wielu dziedzin ratownictwa, w sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia życia ofiar. Uczestnicy otrzymają możliwość sprawdzenia się w trudnym terenie z użyciem specjalistycznego sprzętu medycznego, wysokościowego, jaskiniowego i technicznego.

Na zawodników czekają zróżnicowane zadania dotyczące m.in. postępowania przeciwwstrząsowego, urazów wielonarządowych czy nagłego zatrzymania krążenia. Dużą atrakcją będzie rozegranie części rywalizacji w nocy podczas biegu terenowego na obszarze Pustyni Błędowskiej oraz poprowadzenie akcji gaśniczej w terenie nieznanym.

Nadrzędnym celem mistrzostw jest promowanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu BHP i pierwszej pomocy w środowisku pracy.

 

Nagrodą główną dla zespołu, który zdobędzie mistrzowski tytuł, będzie zaawansowany technologicznie sprzęt ratowniczy – defibrylator LIFEPAK CR Plus.

Mistrzostwa są doskonałą okazją do szerzenia idei ratowania ludzkiego życia, pokazania troski o standardy ochrony zdrowia pracowników. Natomiast współudział w sportowej rywalizacji pozytywnie wpływa na kształtowanie opinii osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo życia podwładnych – mówi Marek Kordasiewicz z Physio Control. W oparciu o najnowocześniejszy sprzęt, ćwiczenia i konkurencje pokazowe niewątpliwie będą stanowić symulację w stopniu zbliżonym do realnych akcji ratowniczych – dodaje.

Organizatorem Mistrzostw jest Ośrodek Ratownictwa i Stanów Nagłych, a oficjalnym partnerem – Centrum Ratownictwa z Wrocławia.

 

Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Główny Inspektorat Pracy.

 

Szczegółowe informacje oraz harmonogram imprezy dostępne na stronie:

http://www.orisn.org/mistrzostwa.html