plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Odkryj perłę Dolnego Śląska!

W miejscowości Świeradów – Zdroj w woj. dolnośląskim powstało centrum uzdrowiskowe Medical SPA Malinowy Dwór, oferujące jako jedyne w regionie zabiegi balneologiczne w postaci kąpieli leczniczych w oparciu o wodę ze źródła „Malina”. Dlaczego akurat tam? Zdecydowaliśmy się na budowę kompleksu w tym miejscu, bo zależało nam, aby mieszkańcy takie miasta jak Wrocław, czy Poznań mogły również skorzystać z dobrodziejstw wody siarczkowej – mówi Agnieszka Jonik, kierownik SPA Malinowy Dwór – Świeradów nie bez kozery nazywany jest perłą uzdrowisk dolnośląskich. Powietrze, gleba, woda są przesycone emanacją radu – szlachetnym gazem radonem – unikalnym w skali Europy. Wpływa on korzystnie na osoby ze schorzeniami reumatycznymi oraz układu oddechowego.

Woda siarczkowa wpływa na organizm już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie naskórka. Głównym wskazaniem do stosowania kąpieli w wodach siarczkowych są: choroby układu ruchu o charakterze zwyrodnieniowym, przewlekłe choroby zapalne – zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów o mniejszej aktywności, niektóre choroby skóry, wybrane choroby układu nerwowego i zespoły bólowe oraz zaburzenia krążenia obwodowego o charakterze miażdżycowym – mówi Dr hab. med. Piotr Głuszko z Zakładu Reumatologii i Balneologii Collegium Medium UJ. A to tylko niewielka część jej nieocenionych właściwości. Wg klasyfikacji jest to najsilniejsza na świecie woda o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg /l. Wyniki te wpłynęły na decyzje o podjęciu budowy nowoczesnego Medical Spa – dodaje Agnieszka Jonik.

Już w starożytności Rzymianie koili zmęczone mięśnie w gorących źródłach, które w późniejszym okresie zostały przekształcone w łaźnie. Wykonywane w nich zabiegi określono mianem "Sanus per Aquam" – "Zdrowie przez Wodę". Z biegiem czasu na całym świecie zaczęły powstawać ośrodki, skupione wokół wodnych żródeł, łączące w sobie ofertę centrów rehabilitacji z zabiegami kosmetycznymi. Nazwano je Medical Spa.

Warto zatem pamiętać, że na Dolnym Śląsku można odnaleźć prawdziwą perłę wśród uzdrowisk.

 

Więcej informacji na: www.malinowydwor.pl