plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Nowoczesne rozwiązania medyczne na Przystanku Woodstock

Organizatorzy imprez masowych muszą być przygotowani na różne sytuacje. Jednak ich najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Wymaga to zorganizowania nie tylko zaplecza medycznego, ale również wyposażenia go w nowoczesny sprzęt medyczny, jak na przykład defibrylatory LIFEPAK czy urządzenia do automatycznej resuscytacji LUCAS.

W tym roku zabezpieczenia medycznego uczestników imprezy podejmie się Grupa Nowy Szpital, a przede wszystkim Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą wspólnie z władzami miasta Kostrzyn nad Odrą oraz służbami i instytucjami współpracującymi.

„Jak co roku, nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą również zespoły ratownictwa wodnego wspólnie z ratownikami medycznymi” – mówi Małgorzata Kosiewicz, Dyrektor kostrzyńskiego szpitala. „Na terenie miasta powstanie pięć punktów medycznych, a Izba Przyjęć kostrzyńskiego szpitala będzie pełnić w ciągu pięciu dni funkcję Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponadto, w szpitalu oraz w dwóch karetkach, dzięki firmie Physio-Control, znajdować się będą urządzenia do mechanicznego masażu serca podczas reanimacji – LUCAS. Do pomocy przy zabezpieczeniu medycznym i wodnym zaprosiliśmy także zespoły medyczne z Koszalina, Międzyrzecza, Frankfurtu nad Odrą oraz Słubic.”

Organizatorom udało się zapewnić 3 urządzenia do mechanicznego masażu serca podczas reanimacji LUCAS. Będą z nich korzystać obecni na miejscu ratownicy. System LUCAS jest przeznaczony do dostarczania ucisków zgodnie z wytycznymi ERC (Europejska Rada Resuscytacji), które wykonuje niezawodnie: z odpowiednią siłą i częstością. Ponadto, system traktowany jest przez zespoły karetek ratunkowych jako „dodatkowa para rąk”, ponieważ pozwala on na pełną koncentrację na innych czynnościach związanych z ratowaniem pacjenta, jak podawanie leków czy defibrylacja.

Równie cenną zdobyczą techniki, która zapewni uczestnikom bezpieczeństwo, są defibrylatory LIFEPAK – nowoczesne urządzenia przeznaczone przede wszystkim do ratowania życia, ale także do diagnostyki. Oprócz wykonywania defibrylacji dwufazowej, LIFEPAK może być także użyty do pomiaru parametrów pacjenta w zakresie badań EKG, ciśnienia nieinwazyjnego NIBP czy ciśnienia krwawego IBP.

Łącznie do zabezpieczenia medycznego i wodnego Przystanku Woodstock 2010 (organizowanego przez miasto Kostrzyn nad Odrą oraz Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą) użytych zostanie dodatkowo ponad 110 osób z personelu ratowniczego i lekarskiego, 14 karetek w rejonie oraz 9-10 karetek na terenie imprezy masowej, 8 motorowych łodzi ratowniczych.

To oczywiście nie cały zakres zabezpieczenia – pozostaje jeszcze cały szereg działań i rozwiązań logistycznych, bez których zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i uczestnikom nie byłoby możliwe.

Organizatorzy Przystanku Woodstock oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo starają się podejść wszechstronnie do tematu bezpieczeństwa uczestników imprezy. Na stronie www.wosp.org.pl/woodstock/medyczne_faq oraz www.woodstock.nowyszpital.pl dostępny jest szereg informacji na temat nie tylko punktów medycznych, ale także zasad bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.