plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Nowoczesne centrum informacji w Kielcach

Zadaniem Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej (RCIT) jest udzielanie informacji z zakresu atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego, infrastruktury turystycznej oraz wiadomości o aktualnych wydarzeniach kulturalno-turystycznych, które odbywają się w regionie.

Województwo Świętokrzyskie jako pierwsze w Polsce wdrożyło nowoczesny System Informacji Turystycznej. RCIT w Kielcach wraz z Centrami Informacji Turystycznej (CIT) m.in. w Sandomierzu, Końskich czy Busku-Zdroju tworzą sieć, która umożliwia szybki i dokładny przekaz informacji turystycznych. Turyści mogą uzyskać informacje osobiście w Punktach i Centrach Informacji Turystycznej, jak również przez telefon oraz pocztę elektroniczną (w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim). Dla tych, którzy chcą lepiej poznać Świętokrzyskie, placówki udostępniają bezpłatne materiały promocyjne tj. mapy, przewodniki, foldery.

Stworzenie Systemu Informacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego jest odejściem od pewnych schematów administracyjnych. Centra Informacji umieszczono nie tylko w dużych miastach regionu, ale również miejscach, gdzie turystów przyciąga konkretna atrakcja np. Jurapark w Bałtowie – mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, Dyrektor Biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej pełni także rolę promocyjną, współpracując z mediami (także branżowymi) i innymi ośrodkami kulturalnymi. Jednocześnie funkcją RCIT jest gromadzenie wszelkich danych turystycznych ze świętokrzyskiego i zamieszczanie ich na portalu www.swietokrzyskie.travel. Centrum jest również miejscem, gdzie turyści i mieszkańcy mają możliwość zgłaszania władzom samorządowym potrzeb z zakresu infrastruktury turystycznej.

Głównym koordynatorem Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej jest Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego. RCIT, znajduje się w przy ul. Sienkiewicza 29 (Plac Artystów) w Kielcach.