plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Nowa skala skuteczności prania

Pranie w 20°C, skuteczność jak przy 40°C
GRANDÓ EVO to pierwsza pralka z programem prania w 20˚C opartym na technologii Mix Power System. Umożliwia ona bardziej efektywne wykorzystanie właściwości piorących detergentu, dzięki czemu można obniżyć standardową temperaturę prania i już w 20˚C uzyskać rezultaty osiągane dotąd przy 40˚C. Program 40˚C pozwala osiągnąć skuteczność jak przy 60˚C, a do najtrudniejszych zabrudzeń dedykowany jest program 60˚C. Mix Power System gwarantuje także wysoką skuteczność płukania, które odbywa się poprzez spryskiwanie włókien wodą z dyszy pod wysokim ciśnieniem. To pozwala na dokładne usunięcie resztek detergentu i zapewnia oszczędność wody.

W początkowej fazie cyklu prania Mix Power System łączy wodę i detergent w jeden roztwór o wysokim stężeniu. Następnie system wprowadza ten roztwór do wnętrza bębna pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu dociera on do wszystkich pojedynczych włókien tkaniny. W tym czasie następuje szybki obrót bębna, dzięki któremu ładunek rozkłada się równomiernie. Zmieszane woda i detergent przedostają się samego środka, a więc tam, gdzie najtrudniej jest uzyskać właściwy efekt prania. To rozwiązanie stanowi krok naprzód wobec metody tradycyjnej, w której woda i detergent łączą się dopiero wewnątrz bębna, stopniowo, w miarę jego mechanicznych obrotów.

Maksymalna ochrona tkanin i kolorów
Dzięki systemowi efektywnego prania już w 20˚C możliwe jest wyeliminowanie niekorzystnego wpływu temperatury na włókna, co ma znaczenie zwłaszcza przy praniu tkanin delikatnych, np. wełny czy jedwabiu. Także w przypadku tkanin składających się z materiałów mieszanych, wysoka temperatura może spowodować niekorzystne zmiany ich struktury. Skurczenie się niektórych włókien, przy zachowaniu niezmienionych własności pozostałych, może powodować efekt pofałdowania tkaniny. Dlatego też obniżona temperatura prania w GRANDO EVÓ pozwala na zachowanie komfortu tkanin i ochronę ich kolorów. Dodatkowo, dzięki funkcji Candy Mix&Wash zyskujemy możliwość równoczesnego prania białych i kolorowych ubrań. Niska temperatura prania chroni bowiem przed zafarbowaniem tkanin.

Pralki przyjazne środowisku i domowym finansom
Nowatorski system płukania w pralkach GRANDÓ EVO pozwala ograniczyć zużycie wody podczas cyklu prania o 15%. Natomiast dzięki możliwości prania już w 20˚C zużywamy 60% mniej energii w porównaniu do prania w 40˚C. Dodatkowo, inteligentna pralka GRANDÓ EVO pozwala dokonać optymalizacji czasu prania oraz zużycia wody i energii elektrycznej w zależności od wielkości wsadu.

Design, który wyznacza trendy
GRANDÓ EVO wyróżnia się wśród innych pralek również pod względem designu połączonego z funkcjonalnością. Na rynku nie ma innych pralek ładowanych od frontu, których drzwiczki byłyby umiejscowione wyżej niż w nowych pralkach Candy. Dodatkowo, drzwiczki są jeszcze większe, z nowatorskim uchwytem umiejscowionym w górnej części, co przekłada się na wygodę użytkowania. Elegancki, intuicyjny wyświetlacz, zapewnia elastyczność ustawień parametrów prania, a ergonomiczne pokrętło umożliwia wybór cyklu prania dostosowanego do potrzeb.

Wprowadzone właśnie na rynek polski modele EVO to: 1274 LW (wsad 7 kg, 1200 obr/min) oraz 1484 LW (wsad 8 kg, 1400 obr/min). Oprócz programów w systemie MPS 20˚C, 40˚C, 60˚C pralki te umożliwiają korzystanie z programów szybkich, a także posiadają specjalny program do prania wełny. Wymiary: 89cmx65cmx56cm. Cena modelu 1274 LW wynosi 1899 zł brutto, a 1484 LW kosztuje 2299 zł brutto.

Więcej informacji o firmie
Candy to włoska firma produkująca urządzenia AGD, które występują na rynku polskim pod markami Candy i Hoover. W ofercie firmy znajdują się urządzenia wolnostojące, urządzenia do zabudowy oraz odkurzacze. Najważniejsze atuty firmy to otwartość na najnowsze technologie, dbałość o atrakcyjny design produktów, ergonomię oraz zachowanie wartości ekologicznych. Więcej informacji dostępnych jest na stronach: www.candy.pl i www.hoover.pl .