plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Najzdolniejsi muzycy nagrodzeni

Tegoroczna edycja zaskoczyła organizatorów nie tylko wysoką frekwencją, ale poziomem gry uczestników. Choć mottem przewodnim Festiwalu była wspólna zabawa muzyką, z każdego występu płynęło ogromne zaangażowanie, najlepiej obrazujące fakt, jak dużym wyróżnieniem dla młodych muzyków jest udział w przeglądzie. Jury, w którym obok Artura Grudzińskiego, zasiedli Torben Siert (przedstawiciel firmy Casio) i Sebastian Posłuszny (przedstawiciel firmy Zibi), stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem. Po długiej naradzie, pierwsze miejsce dla solisty w kategorii wiekowej do lat 10 przyznano Aleksandrze Dalton ze Szkoły Muzycznej Casio w Radomiu. 7 letnia Ola zdobyła uznanie jury pełnym energii wykonaniem „Pizzicato Polki” J. Strausa. Zwycięzcą w kategorii powyżej 10 lat został Przemek Kapica ze Szkoły Muzycznej Casio Katowicach. Ola Dalton stanęła na podium po raz drugi – razem z koleżankami z zespołu Disco Robaczki (Maja Dalton, Wiktoria Białek, SMC Radom) odebrała główną nagrodę w kategorii występ grupowy, za porywające publiczność wykonanie utworu „Enola Gay” z repertuaru grupy OMD. Uzasadniając werdykt Artur Grudziński podkreślił wagę „zarażania” słuchaczy entuzjazmem i przyjemnością, jaką z grania na keyboardzie i pianinie czerpią młodzi muzycy. Zaznaczył też, że keyboard choć pozornie nieskomplikowany, wymaga od grającego ogromnego wyczucia i wrażliwości, co jest szczególnie trudne na początku drogi muzycznej. Zwycięzcy obdarowani zostali instrumentami firmy Casio, upominki od firmy otrzymali również wszyscy uczestnicy Festiwalu.

Jak co roku, nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Festiwal swoim występem uświetnił Kamil Syzdoł, wychowanek SMC w Radomiu. Laureat V edycji Festiwalu przygotowuje się obecnie do wydania płyty z własnymi kompozycjami, w czym pomaga mu sam mistrz Jean Michel Jarre. Muzyczny popis i sukcesy 17 – letniego Kamila zachwyciły młodszych kolegów i zmotywowały do jeszcze cięższej pracy. Festiwalowi towarzyszyła także wystawa keyboardów i pianin zorganizowana z okazji 30 – lecia instrumentów muzycznych Casio. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objęła Małgorzata Muzoł, Świętokrzyski Kurator Oświaty.
 

Pełna lista zwycięzców oraz galeria zdjęć Festiwalu dostępna na stronie www.szkolacasio.pl