plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

  • Meridian_logo
test

Największe talenty matematyczne w Polsce

Meridian_logo

Poznaliśmy laureatów każdej z trzech kategorii wiekowej ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Meridian , który powstał z myślą o uczniach uzdolnionych matematycznie.

 Laureatką pierwszego miejsca w kategorii „szkoła podstawowa”, została Sylwia Tomasiuk z Warszawy, najlepszym młodym matematykiem wśród gimnazjalistów okazał się Patryk Więcek z Opola. Natomiast bezkonkurencyjny wśród licealistów był Krzysztof Buniewicz z Wałcza.

 Droga do sukcesu młodych talentów matematycznych składała się z dwóch etapów. W pierwszym, rozgrywanym on-line, uczniowie musieli zmierzyć się z zestawem 15 zadań, na które mieli 45 minut. Następnie na najlepszych czekał drugi etap rozgrywany w 16 centrach egzaminacyjnych. Tam na uczestników czekało 30 zadań, za które w przypadku błędnych odpowiedzi, były przyznawane punkty ujemne.

 Zainteresowanie konkursem nie maleje, co pokazuje tegoroczna liczba zgłoszeń. Co ważne finaliści każdej z kategorii prezentowali bardzo wyrównany, wysoki poziom, co udowadnia, iż w Polsce nie brakuje młodych i zdolnych matematyków. Najważniejsze teraz, to pomóc im w dalszym rozwoj,u by odnosili kolejne sukcesy – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

 Nagrodami głównymi dla laureatów pierwszych miejsc są: PlayStation Portable (szkoła podstawowa), Tablet (gimnazjum) i 1500 zł (liceum). Dodatkowo firma Casio, ufundowała dla finalistów łącznie 15 kalkulatorów.

 Więcej informacji na: www.mmc.edu.pl