plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Moc muzyki w Świętokrzyskiem

  Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród melomanów, ze względu na swój wysoki poziom i udział muzyków światowego formatu. Nie inaczej będzie podczas szesnastej już edycji wydarzenia.

– Jak co roku, również i w tym, gościć będziemy znakomitych wykonawców. W ciągu ośmiu dni obędzie się aż 26 koncertów, podczas których amatorów muzyki klasycznej oczarowywać będą dźwięki utworów m.in. Brahmsa, Pucciniego czy Czajkowskiego – mówi Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. – Z całą pewnością Festiwal, którego patronką jest urodzona w Busku-Zdroju wybitna śpiewaczka Krystyna Jamroz, jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie świętokrzyskim.

Z bogatego programu festiwalu wybrać można, między innymi, koncerty symfoniczne, kameralne, recitale mistrzowskie, gale operowe, operetkowe, oratoria, popisy młodych talentów i wiele innych. Festiwal rozpocznie w sobotę o godzinie 20.00 wyjątkowy koncert, „Jubileusz – prof. K.A. Kulka i jego goście", w którym wystąpi m.in. gwiazda młodej polskiej sceny muzycznej, Gaba Kulka. Warto również wymienić recital nadzwyczajny Piotra Palecznego, koncert Hanny Banaszak oraz występ rosyjskich muzyków „Romanse rosyjskie". Nastrój i muzyczne wrażenia spotęgują miejsca zaplanowanych koncertów, jak Sanatorium Marconi, Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i brata Alberta oraz parkowa promenada.

Muzyka klasyczna zabrzmi również w sobotnie wieczory w zabytkowym kościele w klasztorze Cystersów w Jędrzejowie. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej potrwa przez całe wakacje, do 29 sierpnia. Podczas tegorocznej edycji z XVIII-wiecznych jędrzejowskich organów zabrzmi przede wszystkim muzyka Chopina, którą usłyszymy zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym jazzowym wydaniu. W programie przewidziane jest również miejsce dla koncertu Zespołu Instrumentów Dawnych i muzyki mistrzów baroku. Festiwal, jak co roku, zgromadzi wybitnych przedstawicieli muzyki organowej z kraju i zagranicy.

Uzupełnieniem muzycznych wrażeń będą XVIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego zorganizowane przez Kielecki Teatr Tańca. Na deskach teatru zobaczymy wszystkie odmiany jazzu: od lyrical jazz przez rytmy hip hop, modern po funky jazz i taniec klasyczny. Warsztaty poprowadzi aż 22 wybitnych pedagogów i instruktorów z Polski, a także Francji, Holandii, Włoch czy USA.

Więcej informacji na stronie www.swietokrzyskie.travel