plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Młodzi muzycy zaczarują Świętokrzyskie

Udział w Festiwalu jest dla dziecka wspaniałą okazją do zaprezentowania efektów ciężkiej, kilkuletniej pracy przed szeroką publicznością. Na scenie spotykają się uczniowie z całej Polski, a rywalizacja przebiega w trzech kategoriach: występy grupowe, indywidualne w wieku do 10 lat oraz występy indywidualne w wieku powyżej 10 lat. „Festiwal to doroczne podsumowanie działalności Szkół, które są alternatywą wobec szkolnictwa muzycznego i – szczególnie dzieciom z małych miejscowości – dają możliwość zetknięcia się z muzyką, spędzenia czasu przy instrumencie, a nie telewizorze czy komputerze” – podkreśla pianista jazzowy Kuba Stankiewicz, jeden z jurorów poprzedniej edycji festiwalu. Dla uczniów udział w imprezie to ogromna satysfakcja i dodatkowa motywacja do dalszej nauki, zwłaszcza, że jurorzy oceniają nie tylko technikę, ale dobór repertuaru oraz dbałość o całościowy wizerunek sceniczny.

Ogólnopolski Festiwal SMC odbywa się nieprzerwanie od ośmiu lat. Tegoroczna edycja odbędzie się w Starachowicach, w mieście położonym na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego. Honorowym Patronatem objęła wydarzenie Małgorzata Muzoł, Świętokrzyski Kurator Oświaty

Czy królować będzie muzyka poważna czy pop, przekonamy się już 19 czerwca. Więcej informacji znajduje się na stronie www.szkolacasio.pl.

 

 

 

O Szkołach Muzycznych Casio

Projekt SMC powstał wiele lat temu w Japonii i dziś z tego typu zajęć korzysta w tym kraju ponad 2 000 uczniów. Na grunt europejski SMC wprowadziła w 1996 roku firma Zibi S.A., związana z koncernem Casio od 1991 r. Za polskim przykładem zaczęły powstawać tego typu placówki w innych krajach europejskich, m.in. w Anglii. Ideą Szkół Muzycznych Casio jest nauka gry na instrumentach klawiszowych połączona z zabawą i stanowiąca wstęp do rozpoczęcia edukacji w państwowych szkołach muzycznych. W ramach projektu wspierana jest działalność nauczycieli muzyki, którzy chcieliby rozpocząć pracę we własnej szkole muzycznej.