plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

„Miś” na ustach Polaków!

Poszukiwania rodzimego odpowiednika najpopularniejszego, zdjęciowego okrzyku, które rozpoczęły się w Międzynarodowy Dzień Uśmiechu dobiegły końca. Spośród ponad stu propozycji nadesłanych przez Internautów, jury pod przewodnictwem Tomasza Olbratowskiego wybrało słowo, które ma szanse na stałe przylgnąć do ust Polaków.

„Miś”, pomimo dużej konkurencji ze strony taki słów jak „dżemik”, „hejka” czy „sex”, został oficjalnym, polskim odpowiednikiem okrzyku „cheese”. Jurorzy docenili jego uniwersalność oraz fakt, iż słowo „miś” budzi bardzo pozytywne skojarzenia wśród każdego pokolenia Polaków i, co najważniejsze, wypowiadane zawsze gwarantuje uśmiech.

Ogólnopolska akcja społeczna „Polski Uśmiech musi mieć Polski Okrzyk” była w całości prowadzona na Facebooku. Przez ponad dwa miesiące Internauci z całej Polski i nie tylko przesyłali swoje słowne propozycje wraz ze zdjęciami. Wśród kandydatów pojawiały się wyrazy z języka staropolskiego, gwar regionalnych, a także liczne neologizmy.

Firma Casio, partner akcji, nagrodziła zwycięską propozycję „aparatem uśmiechu”, którym głosami użytkowników Facebooka, został Casio Exilim EX-FH100. Laureatką konkursu została pani Marlena Dynowska, która, zdaniem jury, w najciekawszy sposób przedstawiła Polski Uśmiech.

Strona akcji „Polski Uśmiech musi mieć Polski Okrzyk” znajduje się pod adresem: www.facebook.com/PolskiUsmiech