plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Międzynarodowy turniej matematyków w Warszawie

Trzydniowy turniej będzie składał się z konkursów: indywidualnego – dziesięć rund po pięć pytań i drużynowego – sześć rund po trzy zadania. Do rywalizacji staną także zespoły mieszane (uczniowie z różnych szkół), które będą musiały odpowiedzieć na dziesięć matematycznych zagadek, ukrytych w różnych miejscach szkoły.

W olimpiadzie wezmą udział uczniowie szkół zrzeszonych w Fundacji Nauczycieli Matematyki Szkół Międzynarodowych. Turniej warszawski zostanie przeprowadzony na poziomie Senior czyli dla najstarszej grupy wiekowej (16-19 lat).

Wydarzenie takie jak to, jest okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń związanych z nauczaniem matematyki na świecie, szczególnie w kontekście wykorzystania nowych technologii i realizacji programu międzynarodowej matury – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Podczas turnieju zostaną zorganizowane także warsztaty dla nauczycieli m.in. z obsługi i stosowania kalkulatorów graficznych. Uczestnicy i goście, będą mieli okazje bliżej poznać sztukę tworzenia matematycznego orgiami czy sprawdzić możliwości japońskiego liczydła Sorban.

Gospodarzem XIV turnieju matematycznego Fundacji Nauczycieli Matematyki Szkół Międzynarodowych jest The British School z Warszawy. W ostatnich latach organizatorami konkursu były szkoły z Amsterdamu, Monachium i Berlina.

Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy w niedzielę 6 marca.