plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Matematyka zakręciła internautami

Idea konkursu „Matma mnie kręci” jest bardzo prosta – w krótkim, maksymalnie trzyminutowym filmie należy w atrakcyjnej formie przedstawić matematykę.

Jak pokazała tegoroczna edycja, przesłane prace mogą przybrać dowolny kształt – od opowieści o matematycznym superbohaterze, przez film utrzymany w konwencji horroru, a na przedstawieniu nauki jako doskonałego afrodyzjaku skończywszy. Trzydzieści filmów, które zdobyło uznanie internautów, zostanie poddane ocenie jury. W jego skład, oprócz matematyków i laureata pierwszej edycji konkursu, wejdzie także prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Stefan Czyżewski. Ogłoszenie wyników nastąpi w połowie grudnia.

Na początku listopada okazało się, że kanał, na którym można oglądać filmy przesyłane na „Matma mnie kręci”, jest najpopularniejszym edukacyjnym kanałem na świecie wg. rankingu portalu YouTube a także prowadzi w rankingu polskich kanałów. Na dzień dzisiejszy zanotowaliśmy ponad 830 tysięcy wyświetleń, co uważamy za bardzo duży sukces w kontekście promocji Królowej Nauk – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. – Ponadto, obserwując ogromne zaangażowanie twórców, a także ich nie znającą granic kreatywność, możemy śmiało powiedzieć, że matematyka rzeczywiście kręci młodych ludzi.

Więcej informacji na temat konkursu „Matma mnie kręci” można znaleźć na stronie: www.kalkulatory.pl

 

O firmie CASIO

Casio – to światowy lider w produkcji nowoczesnych kalkulatorów.
Ideą funkcjonowania firmy Casio na rynku jest aktywny udział w życiu społeczeństwa głównie poprzez wspieranie badań edukacyjnych w zakresie stosowania nowych technologii w nauczaniu.
Na przestrzeni ponad 41 lat obecności na światowym rynku elektroniki użytkowej, firma sprzedała ponad miliard kalkulatorów na całym świecie. Dystrybutorem kalkulatorów Casio na Polskę jest firma ZIBI S.A.