plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

  • Logo_Matma_Mnie_Kreci
  • Matma_mnie_kreci_1_miejsce
test

Matematyka kręci sztuką

Matma_mnie_kreci_1_miejsce

Matematyka jako pośrednik między duchem, a materią, szczurzy pasjonat matmy i matematyczne dylematy, to scenariusze tegorocznych zwycięzców ogólnopolskiego konkursu filmowego „Matma mnie kręci IV”.

 Sześcioosobowe jury spośród finałowych prac, wybrało film, który w najlepszy sposób promuje matematykę. Zwycięzcą IV edycji „Matma mnie Kręci” został „Między duchem a materią pośredniczy matematyka” w reżyserii Grzegorza Myjkowskiego z Gdańska.

 Jurorzy docenili pomysł i zaangażowanie oraz sposób, w jaki twórca przedstawił ciekawą  historię w niespełna półtorej minuty. Film Myjkowskiego to muzyczna opowieść o tym jak matematyka opisuje takie zjawiska: jak „harmonia” i „melodia” w muzyce, „proporcja” w fotografii czy „wizja” w malarstwie. Całość dopełnia autorska oprawa muzyczna, prosty a jednocześnie kreatywny montaż oraz ciekawe zdjęcia.

 Po zeszłorocznym triumfie „Sofizmatu” możemy powiedzieć, że muzyka i matematyka znowu górą – mówi Piotr Tomczak pomysłodawca konkursu z firmy Casio. Jak widać, matma rzeczywiście bardzo dobrze współgra z filmem, co udowadniają wszystkie nadesłane filmy i zainteresowanie internautów. Co rok twórcy zaskakują nas coraz bardziej czego dowodem jest choćby historia dwóch szczurów – dodaje Tomczak.

 To właśnie dwa urocze gryzonie dyskutujące o wyższości matematyki nad jedzeniem w filmie „Wielomiany i czekolada” przyniosły reżyserowi Maciejowi Chłopickiemu drugie miejsce w konkursie.

 Miejsce na podium tegorocznych laureatów zdobył także Tomasz Wiśniewski z Elbląga i jego film „Matma mnie kręci”, zawierający ciekawe elementy sondy ulicznej, w której aktorzy pytają napotkanych ludzi o ich stosunek do matematyki kiedyś i dziś.

 Laureat tegorocznej edycji otrzyma nagrodę główną w postaci 10 tys. złotych, dwa pozostałe miejsca – aparat fotograficzny Casio Exilim FH25 i kalkulator graficzny Casio ClassPad. Dodatkowo wskazany przez laureata pedagog otrzyma „Nagrodę Mistrza” czyli projektor multimedialny oraz kalkulator graficzny.

 Więcej informacji o konkursie oraz zwycięskie filmy można znaleźć na stronie: www.kalkulatory.pl