plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Matematyka kręci internautów

Cotygodniowy ranking najpopularniejszych filmów i kanałów portalu YouTube pokazał, że w Polsce największą popularnością cieszy się matematyka i filmy konkursu „Matma mnie kręci”. W tydzień od rozpoczęcia głosowania Internautów materiały obejrzało ponad 300 tys. osób. Profil „Kalkulatory” wyprzedził m.in. kanały Netii, 4funTV oraz EkstraklasaTV.

Cieszy, że matematyka coraz bardziej zaczyna kojarzyć się młodym ludziom z nowoczesnością, kreatywnością i co było dotychczas trudne do wyobrażenia – z dobrą zabawą. Filmy tej edycji, jak i dwóch poprzednich, pokazują, że podejście do tej nauki zaczyna się zmieniać na lepsze. Wynik na YouTube jest tego najlepszym dowodem. Nasz kanał zajmuje obecnie 52 miejsce na świecie w tygodniowym rankingu kanałów Reżyserskich oraz 2 miejsce w kategorii kanałów Edukacyjnych na świecie i mamy nadzieję, że z dalszą pomocą Internautów, matematyka w polskim wydaniu znajdzie się jeszcze wyżej w światowym rankingu – komentuje Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu.

Zadaniem uczestników ogólnopolskiego konkursu „Matma mnie kreci” jest przygotowanie dowolną techniką, krótkiego filmu promującego królową nauk. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci 10 tys. złotych. Na najlepsze filmy można głosować do końca listopada pod adresem www.youtube.com/Kalkulatory.

O firmie CASIO

Casio – to światowy lider w produkcji nowoczesnych kalkulatorów.
Ideą funkcjonowania firmy Casio na rynku jest aktywny udział w życiu społeczeństwa głównie poprzez wspieranie badań edukacyjnych w zakresie stosowania nowych technologii w nauczaniu.
Na przestrzeni ponad 41 lat obecności na światowym rynku elektroniki użytkowej, firma sprzedała ponad miliard kalkulatorów na całym świecie. Dystrybutorem kalkulatorów Casio na Polskę jest firma ZIBI S.A.