plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

 • NOMAD_plakat
test

Matematyczni NOMADzi we Wrocławiu

NOMAD_plakat

25 lutego rozpoczyna się pierwszy etap Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostw w Analizie Danych. Zawodnicy  za pomocą samodzielnie napisanych programów będę rozwiązywać problemy matematyczne, z którymi spotykamy się w normalnym życiu. Organizatorem zawodów jest Koło Naukowe Gauss Politechniki Wrocławskiej.

Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych (NOMAD), jako pierwsze w Polsce są okazją do zademonstrowania umiejętności i rozwiązywania zadań w dziedzinie analizy danych.

Chcemy zainteresować młodszych uczestników zawodów tą ciekawą i praktyczną dziedzina matematyczną, jaką jest statystyka – piszą na swojej stronie organizatorzy mistrzostw z Koła Naukowego Gauss.

W zawodach mogą wziąć udział zespoły składające się  maksymalnie z trzech osób w dwóch kategoriach wiekowych: licealiści (w tym także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych)  oraz studenci.

Podczas pierwszego etapu, który odbędzie się 25 lutego, zawodnicy w ciągu pięciu godzin muszą rozwiązać pięć zadań i za pośrednictwem internetu i przesłać odpowiedzi do komitetu sędziowskiego. Do ścisłego finału, który zostanie rozegrany 10 marca na Politechnice Wrocławskiej, przejdzie dziesięć najlepszych drużyn.

W finale, zespoły będą miały do dyspozycji zestawy komputerowe pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Linux wyposażone w pakiety SAS Analytics Pro, R i Octave oraz języki C/C++, Pascal, Python i Mono Basic wraz z bibliotekami.

Fakt, iż zadania opierają się na rzeczywistych problemach i wymagają pracy zespołowej, sprawia że to jedne z najtrudniejszych, a jednocześnie najciekawszych zawodów matematycznych, które prezentują także praktyczne oblicze matematyki – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

 Drużyny mogą się rejestrować do piątku 24 lutego na stronie: www.nomad.im.pwr.wroc.pl.