plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

test

Matematyczne Asy PIK wyłonione

Math

Poznaliśmy laureatów XIII edycji matematycznego Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich. Spośród 6000 uczestników z całej Polski, najlepszy okazał się Mateusz Bąkała z Puław. Kolejne miejsca zajęli: Łukasz Ławniczak z Chorzowa i Maciej Olejnik z Warszawy.

 Konkurs organizowany przez Politechnikę Warszawską od 1999 roku przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i średnich. Jego celem jest promocja młodych, utalentowanych matematycznie młodych ludzi z całej Polski.

 To unikatowe przedsięwzięcie, ponieważ skierowane jest przede wszystkim do uczniów z miejscowości odległych od dużych  ośrodków –mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. Co ważne udział w tej rywalizacji może pomóc w przygotowaniach do matury, a także zachęcić do studiowania kierunków ścisłych – dodaje Tomczak.

 W XIII edycji wzięli udział uczniowie ze 180 miejscowości z całego kraju. Najlepszych 153 podczas finału 14 kwietnia musiało zmierzyć się z 5 zadaniami, które pozwalają „wyłowić”  uczniów obdarzonych prawdziwym talentem matematycznym. Zadania te są losowane ze specjalnej bazy opracowanej i stale uzupełnianej przez zespół matematyków z Politechniki Warszawskiej we współpracy z nauczycielami szkół średnich. Nie są to typowe zadania szkolne. Ich poziom trudności wzrasta wraz z etapem, a rozwiązania często wymagają niestandardowego wieloetapowego rozumowania oraz umiejętności twórczego myślenia.

Zwycięzca tegorocznej edycji i jego nauczyciel, otrzymają sprzęt komputerowy ufundowany przez rektora Politechniki Warszawskiej. Laureaci XIII edycji ponad to będą mieli zagwarantowany wolny wstęp na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych.

 Fundatorami nagród są: Fundacja Rodzin Maciejko, Wydawnictwo Naukowe PWN oraz firma Casio.

 Więcej informacji na: www.sigma.mini.pw.edu.pl