plane

Blog

test

Matematyczne Asy PIK poszukiwane

PIK

16 listopada rusza XIII edycja Powszechnego Internetowego Konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – głównie z klas maturalnych. Jego celem jest promocja młodych matematycznych talentów z całej Polski. Najlepsi będą mieli zagwarantowany wolny wstęp na wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

 W konkursie Politechniki Warszawskiej może wziąć udział każdy, kto posiada dostęp do Internetu. Zmagania składają się z trzech etapów rozgrywanych przez internet oraz finału na Politechnice Warszawskiej.

 Powszechny Internetowy Konkurs jest przykładem wykorzystania sieci  jako środka komunikacji, który pomaga w upowszechnianiu się wiedzy matematycznej. Jednocześnie poprzez swoją formułę jest on szansą dla młodzieży z małych miejscowości, szczególnie uczniów niepełnosprawnych – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. Dotychczasowe XII edycji, pokazało, że udział w matematycznych zmaganiach może realnie pomóc w przygotowaniach do matury, a także pozwala sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z konkurentami z całego kraju – dodaje Tomczak.

 W I i II etapie uczestnicy otrzymują serię indywidualnych zadań wylosowanych przez system komputerowy. Zadania te pochodzą ze specjalnej bazy, która zawiera 3000 pytań i stale są uzupełniane przez zespół matematyków uczelni. Co ważne, w przypadku niepowodzenia, każdy może zacząć zabawę od początku, ponieważ w konkursie można wziąć udział dowolną liczbę razy, w dowolnym terminie jego trwania.

 III etap jest rozgrywany korespondencyjnie, uczestnik po wylosowaniu zestawu 10 zadań, przesyła je wraz z rozwiązaniami tradycyjną pocztą na adres organizatora. Do finału, który odbędzie się 14 kwietnia 2012 r. w Warszawie, przechodzi 150 najlepszych zawodników z całej Polski.

 Laureaci tegorocznej edycji poza nagrodami rzeczowymi, będą mieli zagwarantowany wolny wstęp na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (5 osób na kierunek Informatyka i 15 na kierunek Matematyka).

 Zwycięzców poznamy 24 kwietnia 2012 roku. Więcej informacji na: www.sigma.mini.pw.edu.pl