plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

  • Ikona
test

Matematycy z całej Polski w Krakowie

Ikona

W Krakowie rusza XXI Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Spotkanie matematyków z całej Polski  będzie odbywać się pod hasłem „Zdolny matematycznie – twórczy w życiu”. Podczas warsztatów i wykładów będę omawiane m.in. zagadnienia związanie z zastosowaniem nowych technologii w edukacji oraz kreatywnym metodom nauczania. Prelegenci będą mówić m.in. o matematycznych inspiracjach fotografią czy lekcjach w wykorzystaniem tablicy interaktywnej i iPada.

 Tegoroczna konferencja jest kontynuacją cyklu corocznych spotkań nauczycieli matematyki z całego kraju. W Krakowie, w ciągu 4 dni odbędzie się blisko 200 warsztatów i wykładów autorskich, których cześć została poświęcona tematom związanymi z nowoczesnymi metodami nauczania matematyki.

 Jednym z prelegentów będzie dr Agnieszka Herma, która poprowadzi wykład pt.”Matematyka inspirowana fotografią”. Z kolei Monika Janus zaprezentuje możliwości i skuteczność nauczania przy pomocy kalkulatora w szkole podstawowej i gimnazjum.

 Wykładowcy będą również udowadniać, że gry dydaktyczne, zabawy matematyczne z dominem czy te przy pomocy origami, pomagają w nauce i zrozumieniu zagadnień matematycznych.

 W tym roku chcieliśmy pokazać, że matematyka może bawić i angażować zarówno uczniów jak i nauczycieli – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. Pod kątem edukacyjnym, matematyka jest bardzo uniwersalną nauką, ponieważ by jej uczyć możemy stosować najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne jak tablice interaktywne, kalkulatory graficzne czy iPady, z drugiej strony czasami wystarczy sięgnąć po proste gry i zabawy, które wymagają np. tylko kartki papieru i ołówka. Najważniejsze, to utrzymać zainteresowanie słuchaczy – dodaje Tomczak.

 Podczas XXI Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, poruszone zostaną również zagadnienia związane z przygotowaniem uczniów do zbliżającej się matury czy metody pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

 XXI Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki potrwa od 10-13 lutego 2012 r. W tym roku nauczycieli matematyki z całej Polski, będzie gościć Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

 Więcej informacji oraz szczegółowy plan konferencji można znaleźć na www.snm.edu.pl