plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Majówkowe zgadywanie w Bałtowie

 

Quest = przygoda + skarb

 

Wspinaj się w górę – tam jest morza ślad,
Otoczak tkwi w skale, co ma wiele lat.
Odwróć się do tyłu, na skale jest mój znak,
Uciekający dinozaur zostawił swój   _ _ _ _
 
To fragment pierwszego questu, jaki powstał w Bałtowie (www.baltow.questing.pl). Podążając śladami historii w Żydowskim Jarze, tropiąc hasła, odkryć można tajemnicę sprzed milionów lat. W otoczeniu wysokich ścian wąwozów możemy zetknąć się z tropami dwumetrowych dryomorfonów. Spacer ten, to także możliwość kontaktu z żywą przyrodą poprzez wędrówkę w głębokich wąwozach lessowych tworzących niezapomniany klimat. W wierszowanych zagadkach zamknięta została pasja, która stała się inspiracją do tego, aby przystanąć na moment i poszukać ciekawych historii, zmierzyć się z tajemnicami, włączyć emocje. O to m.in. chodzi w questingu, określanym mianem turystyki z zagadkami, odkrywaniem dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. To także zabawa łącząca elementy harcerskich podchodów i gier terenowych, rozwijająca więzi rodzinne oraz ukazująca ukryte piękno miejsc. Szlak zaznaczony na mapie i wskazówki w formie zagadek doprowadzą nas do skarbu – skrzyneczki z pieczątką świadczącą o rozwiązaniu questu. To także okazja, aby przeżyć niesamowitą przygodę. Przenieść się w zupełnie inny wymiar. 
Każdy, kto zdecyduje się na majowy wypoczynek w tej części Gór Świętokrzyskich, ma szansę przeżyć coś wyjątkowego. Wróci ubogacony w niezapomniane przeżycia, a czas spędzony w Bałtowie z pewnością nie będzie czasem straconym. 
 
Informacje praktyczne:
 
Gdzie: Żydowski Jar, Bałtów, woj. świętokrzyskie. Początek wyprawy na parkingu, koło zajazdu przy Żydowskim Jarze.
Jak dojechać: Bałtów leży przy drodze woj. nr 754, między Ostrowcem Świętokrzyskim a Solcem nad Wisłą.
Czas przejścia: ok.40 min.