plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Maj w Świeradowie – Zdroju

Góry Izerskie są najbardziej na zachód wysuniętym pasmem Sudetów. W większości swej imponującej powierzchni leżą na terenie Czech. W Polsce mieszczą się "tylko" dwa pasma (Wysoki i Kamienicki). Góry Izerskie to idealne miejsce dla pieszych i rowerowych wycieczek. W całych Sudetach to najlepszy teren tras rowerowych o pełnej skali trudności, gdzie wytyczone są oznakowane trasy rowerowe. Po polskiej stronie Gór Izerskich znajdziemy kilka znanych miejscowości, jak chociażby Szklarska Poręba. Ostatnio jednak coraz więcej mówi się o innym atrakcyjnym kurorcie, znanym nie tylko z pięknego położenia, ale także wielu ośrodków Spa.

Mowa tutaj o Świeradowie – Zdroju. Leży on u podnóża Izerskiego Stogu, poniżej którego na wysokości 1060 m n.p.m. wybudowano schronisko, skąd rozciąga się malowniczy widok na panoramę Gór Izerskich oraz zachodnich Karkonoszy. Od niedawna ten punkt widokowy stanowi miejsce wędrówek turystów w każdym wieku, a to za sprawą nowopowstałej kolei gondolowej. Inną atrakcją Świeradowa – Zdroju jest zabytkowy Czarci Młyn. To do dziś pracujący obiekt, który posiada oryginalne wyposażenie z końca dziewiętnastego stulecia. We młynie można zjeść chleb wypiekany sposobem naszych dziadków.

Prawdziwa perła tej miejscowości znajduje się jednak w samym centrum miasta. To Dom Zdrojowy – malownicza bryła otoczona bujną roślinnością, zaakcentowana niemal pół metrową wieżą zegarową. Budynek okala najdłuższa na Dolnym Śląsku modrzewiowa Hala Spacerowa. Przy wejściu głównym hali znajduje się źródło wody pitnej (szczawy radonowo – żelaziste), której można spróbować w pobliskiej pijalni. Prócz zabytkowej zabudowy, w Świeradowie prężnie rozwija się nowoczesna infrastruktura turystyczna. Powstają kolejne miejsca noclegowe o różnym standardzie, a także wyspecjalizowane ośrodki Medical Spa. W przyszłości planowana jest również budowa Aquaparku. Można tu także od niedawna skorzystać z zabiegów leczniczych z użyciem najsilniejszej na świecie wody siarczkowej, ze źródła Malina. – Kąpiele siarczkowe działają na skórę jak naturalny peeling. Dodatkowo mają one właściwości przeciwzapalne uczestnicząc w procesach obrony antyoksydacyjnej organizmu – mówi Agnieszka Jonik, kierownik SPA Hotelu Malinowy.

To właśnie ze względu na walory uzdrowiskowe Świeradowa w okolicy powstało wiele ośrodków Spa. Ze Świeradowa – Zdroju rozciąga się mnóstwo tras turystycznych, prowadzącą m.in. na Polanę Izerską lub do Czerniawy – Zdroju. Ale w samym mieście jest też sporo tras zdrojowych o długości przekraczającej 160m oraz park zdrojowy. Wszystkie te atrakcje stwarzają idealne warunki do majowego wypoczynku, tworząc ze Świeradowa prawdziwą konkurencję dla innych wypoczynkowych miejscowości w Polsce.
 

Więcej informacji na: www.malinowehotele.pl

Malinowe Hotele**** Medical SPA – to hotele zlokalizowane w malowniczych miejscowościach uzdrowiskowych. O ich wyjątkowości świadczy wykorzystywane do zabiegów naturalne tworzywo lecznicze – woda siarczkowa pochodząca ze źródła „Malina”. Nowoczesne i eleganckie Hotele wyposażone w profesjonalne Centra Rehabilitacji; SPA & Wellness oferują szeroki wachlarz zabiegów leczniczych, kosmetycznych i pielęgnacyjnych.