plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Magiczna Sienkiewka – czarodziejski jarmark w sercu Kielc

Anielskie sery, zupa z czarta czy pierogi z kotła Czarownicy to tylko kilka propozycji magicznych potraw, które każdy szanujący się czarodziej i czarownica powinni spróbować, przechadzając się Magiczną Sienkiewką. 4 i 5 września ul. Sienkiewicza zamieni się w czarodziejski jarmark z mocą straganów oferujących niezwykły asortyment. Oprócz stoisk z jedzeniem, pojawią się także te z ceramiką ozdobną, maskami peruwiańskimi, biżuterią artystyczną, wyrobami z wikliny ze szkłem artystycznym. Nie zabraknie również strojów dla czarownic, literatury fantasy, białej broni i średniowiecznych mieczy. Będzie można również skorzystać z usług wróżki.

To jednak nie wszystko. Na jarmarku pojawią się także popularni autorzy poruszający w swoich utworach tematy związane z czarami i magią, którzy będą podpisywać swoje książki. Na scenie zobaczymy plejadę artystów: zespoły ludowe, magików, iluzjonistów (Teatr Iluzji Mefisto). Odbędzie się także niezwykłe FireShow (pokaz Teatru Ognia Enzonda), inscenizacja „procesu czarownic” oraz prezentacja narzędzi tortur (w wyk. Chorągwi Sandomierskiej). Swoje umiejętności pokażą też szczudlarze z grupy „Szczudlini”. Wszyscy Goście, którzy w niedzielę pojawią się w centrum Kielc, będą mogli wziąć udział także w wielu konkursach, m.in. na sobowtóra Harrego Pottera, na magiczną potrawę czy najbardziej czarujące miejsca Ziemi Świętokrzyskiej.

Dla tych, którym nie udało się zdobyć zaproszenia na Sabat Czarownic, ustawiony zostanie specjalny telebim, na którym odbędzie się bezpośrednia transmisja z koncertu (sobota, godz. 20:10). W niedzielę, także na ekranie, będzie można obejrzeć m.in. zdjęcia Ziemi Świętokrzyskiej autorstwa Krzysztofa Pęczalskiego i najlepsze momenty sobotniego widowiska.

Koncert Sabat Czarownic i jarmark Magiczna Sienkiewka organizowany są przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego i finansowane z pieniędzy unijnych. Wszystkie zaproszenia, które upoważniają do wejścia na Kadzielnię, zostały rozdane w licznych konkursach organizowanych w mediach i portalach społecznościowych. Więcej informacji na www.sabatczarownic.pl i www.swietokrzyskie.travel.