plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Lodówka do zadań specjalnych

Krem do twarzy, gryzak dla dziecka i pluszowy miś umieszczone w chłodziarko-zamrażarce to nie żarty! Choć większości z nas lodówka kojarzy się wyłącznie z jedzeniem, to jednak w niektórych sytuacjach może ona z powodzeniem pełnić również funkcję apteczki czy kosmetyczki.

Urodowe SOS
Skutki nieprzespanej nocy, stresu czy przemęczenia widoczne są na twarzy już po porannym przebudzeniu. Jak jednak w kilkanaście minut przed wyjściem z domu uporać się z opuchniętymi oczami oraz zszarzałą cerą? Receptę na te problemy znajdziemy we własnej lodówce. Ulgę zmęczonym, podkrążonym oczom przyniosą okłady z torebek czarnej herbaty. Należy je zaparzyć a następnie schłodzić w lodówce i położyć na zamknięte oczy. Podobnie działają zimne plasterki ogórka, awokado lub surowego ziemniaka.

Aby zmniejszyć opuchliznę wokół oczu można także schłodzić łyżeczki od herbaty, a następnie przyłożyć wypukłą stroną do powiek. Natychmiastową poprawę wyglądu skóry uzyskamy natomiast wykonując masaż twarzy kostkami lodu. Pod wpływem niskiej temperatury uruchamiają się w naskórku mechanizmy rozgrzewające, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra jest dotleniona i odzyskuje zdrowy koloryt. Do lodówki warto także włożyć tonik oraz krem nawilżający. Schłodzone preparaty zapewnią orzeźwienie oraz zastrzyk energii dla skóry o poranku.

Jeśli chcemy przedłużyć trwałość kredek i pomadek do ust – także warto znaleźć im miejsce w lodówce. Chłodnej temperatury wymagać mogą także leki, m.in. niektóre probiotyki, maści, czy krople do oczu. Przed ich zastosowaniem należy przeczytać ulotkę, w której podane są warunki i temperatury przechowywania. "Warto pamiętać, że w poszczególnych częściach lodówki panuje różna temperatura. Produkty, które wymagają lekkiego chłodzenia powinny być przechowywane na wewnętrznej części drzwi, gdzie utrzymuje się temperatura ok 10˚C. W środkowej i górnej części lodówki temperatury wahają się w granicach 4-8˚C. Najzimniej jest na dolnej półce – ok. 2˚C" – podpowiada Paweł Pierściński, przedstawiciel Candy Polska, producenta lodówek marki Candy.

Opuchnięte dziąsła, stłuczone kolano
W chłodziarko-zamrażarce możemy także szukać pierwszej pomocy w przypadku niewielkich stłuczeń. Sposobem na zmniejszenie bólu i obrzęku jest zimny okład. W tym celu można wykorzystać mrożonkę wyjętą z zamrażarki lub kostki lodu włożone do woreczka foliowego, które następnie należy owinąć ściereczką i przyłożyć na kilka minut do stłuczonego miejsca. W aptekach dostępne są także specjalne żelowe okłady- należy je umieścić w lodówce, aby były gotowe do natychmiastowego zastosowania. Szybka reakcja pozwoli uniknąć siniaka.

Natomiast widok gryzaczka umieszczonego w lodówce oznaczać może tylko jedno – ząbkowanie. Na rynku dostępne są specjalne gryzaki wodne, które przed podaniem dziecku trzeba schłodzić. Dzięki temu przyniosą one ukojenie nabrzmiałym, bolącym dziąsłom ząbkującego malucha.

Pluszaki wolne od alergenów
Chłodziarko-zamrażarka może także stanowić niezastąpioną pomoc w walce z roztoczami kurzu domowego, które u wielu osób wywołują reakcje uczuleniowe. Siedliskiem alergenów są m.in. pluszowe misie, tak bardzo kochane przez dzieci. Aby pozbyć się żywych, mnożących się osobników roztoczy, warto od czasu do czasu umieścić na noc pluszowe zabawki w zamrażalniku. W takich, arktycznych warunkach, roztocza giną. Następnie należy wyprać zabawki.