plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Lifepak 15 w nowej karetce włocławskiego SOR-u

Mieszkańcy Włocławka i załoga Szpitalnego Oddziału Ratunkowego mają powody do zadowolenia. Nowa karetka zakupiona przez Wojewódzki Szpital, która jeździć będzie do nagłych przypadków, wyposażona została w sprzęt najnowszej generacji. Jednym z urządzeń usprawniających pracę załogi pojazdu jest monitor-defibrylator firmy Physio-Control – Lifepak 15.

SOR już od paru lat korzysta z poprzedniej wersji defibrylatora – Lifepaka 12. Ponieważ zdobył on zaufanie pracowników, z zadowoleniem przyjęli informację o wyborze jego następcy. Myślę, że największym atutem nowego Lifepaka 15 będzie jego mobilność i wytrzymałość – mówi Elżbieta Bińczarska, Oddziałowa SOR-u Wojewódzkiego Szpitala we Włocławku. Dzięki temu, że łączny czas pracy baterii wynosi aż sześć godzin, ze sprzętu można będzie korzystać dosłownie wszędzie, nie ograniczając się tylko do karetki. Dodatkowo jego wzmocniona obudowa sprawi, że nie będziemy się bać, iż Lifepak ulegnie uszkodzeniu w trakcie użytkowania. Usprawnieniu naszej pracy będzie sprzyjać również możliwość błyskawicznego sprawdzenia gotowości sprzętu.

Bińczarska przekonuje, że dzięki posiadaniu najnowocześniejszych urządzeń załoga karetki może coraz skuteczniej i szybciej ratować życie mieszkańców. Dla potwierdzenia tej tezy przywołuje przypadek sprzed roku, kiedy to, jeszcze dzięki Lifepakowi 12, udzielono natychmiastowej pomocy ofierze wypadku – kierowcy taksówki, który w wyniku zawału serca stracił panowanie nad pojazdem. To właśnie takie zdarzenia potwierdzają, że sprawdzony, wielofunkcyjny defibrylator to nie ekstrawagancja, a konieczność.

Lifepak 15 zainstalowany we włocławskiej karetce jest jednym z pierwszych w Polsce. Już niedługo urządzenie trafi również do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) i kolejnych SOR-ów na terenie całego kraju.