plane

Blog

test

Legalo debiutuje na polskim rynku

Legalo_logo_mini

Kraków, wrzesień 2011 – Z początkiem września na polski rynek weszła niemiecka firma LegaloGmbH & Co. uruchamiając sklep z oprogramowaniem przeznaczonym dla uczniów i nauczycieli – www.legalo.eu.

Odpowiednio dobrane oprogramowanie może efektywnie wspomóc codzienną naukę i rozwijanie młodych talentów. Jednak często wysokie koszty zakupu profesjonalnych programów sprawiają, że użytkownicy rezygnują z nich lub instalują pirackie kopie. Mając taką świadomość firmy Legalo i Adobe podjęły strategiczną współpracę w zakresie edukacji na temat szkodliwości używania nielegalnego oprogramowania. Uzupełnieniem było stworzenie oferty przeznaczonej specjalnie dla uczniów i nauczycieli, prezentowanej w 11 językach, m.in. w polskim, czeskim i węgierskim.

Ronny Drexel, Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Legalo GmbH & Co. zwraca uwagę, że użytkownicy oprogramowania często nie zdają sobie sprawy z korzystania z pirackich kopii programów. Tymczasem używanie legalnego oprogramowania chroni nie tylko przed odpowiedzialnością karną i finansową, ale także przed problemami technicznymi – wyjaśnia.

Ze względu na nastawienie na edukacyjną – dość zróżnicowaną – grupę odbiorców, nawigację po legalo.eu ułatwiają funkcjonalne filtry sortujące. W zależności od potrzeb odwiedzającego serwis można przeszukiwać na wiele sposobów – począwszy od systemów operacyjnych, przez kategorie oprogramowania, aż do cen.

Taki układ strony powoduje, że pobyt na niej nie jest męczący, a zakup produktów jest prosty – tłumaczy Björn Orth, Dyrektor ds. sprzedaży Legalo GmbH & Co. – Firma LEGALO® zadbała także o to, żeby weryfikacja uczniowskiego lub nauczycielskiego statusu była prosta i szybka, wręcz intuicyjna. Aby skorzystać ze specjalnej oferty wystarczy podać swój adres email założony przez szkołę lub uczelni.

Eric Kurtz zwraca także uwagę, że oferta LEGALO® zwiększa również dostępność niezbędnych zabezpieczeń i uaktualnień do zakupionych programów. Dotyczy to nie tylko oprogramowania Adobe Systems, ale także Microsoft® i video2brain.

O LEGALO.eu

Niemiecka firma LEGALO GmbH & Co. KG, istnieje na rynkuod kwietnia 2011 roku. Jej celem jest docieranie do użytkowników w całej Europie i uświadamianie im szkodliwości nielegalnego oprogramowania w edukacji, przy równoczesnej szerokiej ofercie oprogramowania komputerowego w specjalnych cenach. Uczniowie, studenci i nauczyciele mogą korzystać z firmowych sklepów internetowych, znajdujących się już w dziesięciu krajach Europy Wschodniej. Proces zakupóww nich jest prosty, podobnie jak wersyfikacja statusu ucznia, studenta, bądź nauczyciela. Więcej informacji – www.legalo.eu