plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Kosmiczny triumf Polaków w Bergamo

Polacy zaprezentowali na Konwencji robota marsjańskiego Skarabeusz – jedynego przedstawiciela Starego Kontynentu w konkursie University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych. Następnie zapoznali gości zjazdu z oprogramowaniem Rover and Orbiter Delta Mars, które umożliwia tworzenie trójwymiarowych wizualizacji powierzchni Marsa. Przedstawione zostały również rozwiązania architektoniczne dla Czerwonej Planety oraz plany rozwojowe Mars Society Polska.

„Nasze inicjatywy zostały odebrane jako dopływ „świeżej krwi”, a ich entuzjastyczne przyjęcie na IX Konwencji Mars Society kolejny raz dowiodło, że przemysł astronautyczny potrzebuje Polaków, którzy mogą wnieść wiele inspirujących rozwiązań. Dla zwolenników eksploracji Marsa jest to okazja do umocnienia i rozwoju w tej dziedzinie, a dla Polski – szansa na korzystanie z międzynarodowych doświadczeń, kontaktów i funduszy” – komentuje Mateusz Józefowicz, prezes MSP.

„Wyjechaliśmy z Bergamo dumni i usatysfakcjonowani tym, że nasze propozycje, takie jak organizacja X Europejskiej Konwencji Mars Society w Polsce w 2010 r. oraz budowa Polskiej Testowej Bazy Marsjańskiej zostały poparte przez przedstawicieli sektora kosmicznego z Europy i Stanów Zjednoczonych – dodaje Łukasz Wilczyński, rzecznik MSP.