plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Kosmicznie w Podkarpackiem

Dogonić Kosmos to cykl happeningów tematycznych organizowanych dla uczczenia ważnych rocznic w historii podboju kosmosu, przez Podkarpackie Amatorskie Stowarzyszenie Astronomiczno – Astronautyczne, Polskie Towarzystwo Astronautyczne, Studenckie Koło Astronautyczne oraz Mars Society Polska. W ciągu czterech dni odbędą się liczne warsztaty i wykłady, prowadzone m.in. przez jednego z konstruktorów pierwszego polskiego satelity PW-Sat, a także twórców marsjańskiego łazika Skarabeusz. Gościem specjalnym happeningu będzie gen. Mirosław Hermaszewski – pierwszy i obecnie jedyny polski kosmonauta.

„Celem eventów Dogonić Kosmos jest przybliżenie tematyki badań kosmosu wszystkim, którzy interesują się polskimi projektami z zakresu astronomii i astronautyki. Będzie można m.in. poznać zastosowanie zdobyczy astronautyki w codziennym życiu, obejrzeć ciekawe, często dotąd niepublikowane zdjęcia, a także wziąć udział w dyskusji na temat planów powstania Polskiej Agencji Kosmicznej” – mówi Łukasz Wilczyński z agencji Planet PR, która jest jednym z Partnerów projektu.

Wydarzeniom towarzyszyć będą wystawy „Dogonić Kosmos – 50 lat ery kosmicznej” i „Mars Mission Possible”. Happening zwieńczy Festiwal Muzyki Elektronicznej, podczas którego zaprezentują się muzycy nurtu space, ambient i muzyki elektronicznej, a wśród nich wystąpią m.in.: Marek Biliński i Vanderson.

Kontakt:
ORGANIZATOR
Marcin Mazur
tel.: 886 380 947
e-mail: mazur02@googlemail.com

Poniżej plan happeningu Dogonić Kosmos:

W ramach Dogonić Kosmos IV odbędzie się:
16-30.07.2009 Wystawa pt. "Dogonić Kosmos" – Jasielski Dom Kultury
16-30.07.2009 Wystawa Astro-Expo pt. "Najlepsze amatorskie astrofotografie 2008 roku"- Jasielski Dom Kultury
16-19.07.2009 Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Sympatyków Nauk kosmicznych – Ośrodek wypoczynkowy Folusz.
18.07.2009 Spotkanie z pierwszym polskim kosmonautą gen. Mirosławem Hermaszewskim – Jasielski Dom Kultury godz. 12:00
17.07.2009 Spotkanie z uczestnikami finału Odysei Kosmicznej 2001 – http://odyseja.interia.pl/final.html – Ośrodek Wypoczynkowy Folusz
18.07.2009 Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Elektronicznej "Ticket To The Space", podczas festiwalu zaprezentują się gwiazdy muzyki elektronicznej oraz ambient’u: Marek Biliński, Vanderson, Adam Bownik, Przemysław Rudź, REMI. – Jasielski Dom Kultury, godz. 16:00