plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Kinowa premiera „The Mars Underground”

Jednym z głównych bohaterów "The Mars Underground" jest dr Robert Zubrin – założyciel stowarzyszenia Mars Society, inżynier, specjalista od technologii kosmicznych i niestrudzony popularyzator koncepcji obecności człowieka w kosmosie. Badacz z pasją objaśnia widzom, jakie korzyści ludzkość może czerpać z zasiedlenia Czerwonej Planety. Słowa dr Zubrina podparte są licznymi badaniami i projektami, które cały czas dostarczają wielu informacji na temat Marsa. Są to m.in. dwie usytuowane na Ziemi testowe bazy marsjańskie, natomiast trzeci obiekt tego typu powstanie już niebawem na terenie Polski. Będzie można zobaczyć jak zbudowane są habitaty i w jakim celu się je tworzy.

"Film dokumentalny to jedno z mediów, dzięki któremu zarówno twórcy, jak i bohaterowie mogą dzielić się swoją wizją z publicznością. Duży ekran i świetna muzyka Jamesa Michaela Dooley’a pozwolą widzom na pełniejsze przeżywanie tej największej przygody ludzkości" – mówi Mateusz Józefowicz, prezes stowarzyszenia Mars Society Polska, które jest współorganizatorem pokazu. Kolejną kosmiczną produkcją będzie „Moon” – w reżyserii Duncana Jones’a. Film opowiada o pracy inżyniera, pełniącego samotną służbę ma Księżycu w ramach projektu, który ma na celu zdobycie cennego dla Ziemian surowca energetycznego – helu 3. Obydwa obrazy poruszają ważne aspekty obecności człowieka w kosmosie, które z biegiem czasu stają się coraz bardziej realne. Jaka więc będzie sytuacja ludzkości za kilkadziesiąt lat i gdzie zbudowane zostaną bazy? Po obejrzeniu filmów "The Mars Underground" i "Moon", każdy widz będzie mógł samodzielnie zastanowić się nad tym problemem.

Kinowa premiera „The Mars Underground – Tajemnice Marsa” na festiwalu Plus Camerimage 2009 w Łodzi, odbędzie się w sobotę (28.11) o godzinie 22:00, w Sali Głównej Kina Polonia.

 

Trailer filmu "The Mars Underground"