plane

Blog

test

Kandydat Platformy Obywatelskiej w CallandVote.pl

C&V_logo

Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej jest jednym z kandydatów korzystających z internetowego serwisu CallandVote.pl („Dzwoń i głosuj”). Narzędzie to jest odejściem od jednostronnej komunikacji w kampaniach wyborczych, które pozwalały tylko bardzo ograniczonej liczbie wyborców na bezpośrednie rozmowy z kandydatami.

Mechanizm ten pozwala na szeroki, bezpośredni kontakt wyborców i polityków, pokazując równocześnie, którym kandydatom realnie zależy na wyborcach.

Ideą systemu CallandVote.pl jest umożliwienie wszystkim zainteresowanym wyborcom nawiązania kontaktu z kandydatami do parlamentu – mówi Janusz Rynk, pomysłodawca i twórca serwisu z firmy Infonetax. Wyborca ma w ten sposób możliwość zadania nurtujących go pytań związanych z działalnością lub programem wybranego kandydata, dzięki czemu decyzja o wyborze może być przemyślana i świadoma – dodaje.

System CallandVote.pl wymaga od kandydatów przemyślanego programu i odwagi podjęcia rozmów nie tylko ze zwolennikami, ale także z osobami nieprzekonanymi.

Jak ocenia Wiesław Gałązka, niezależny konsultant polityczny – System „Call and Vote” może być doskonałym instrumentem zwiększającym skuteczność kampanii wyborczej. Wymaga, by posługujący się nim kandydaci posiadali dobry głos i umiejętności prowadzenia rozmów telefonicznych – jeśli spełniają te warunki, powinni podjąć takie wyzwanie.

Osoba zainteresowana rozmową z kandydatem musi jedynie podać swój numer telefonu (nie jest on przechowywany ani przekazywany) na zamieszczonej w serwisie wizytówce danego kandydata, a zostanie nawiązana rozmowa telefoniczna. Można także wybrać moduł SMS lub e-mail.

Cezary Tomczyk jest do dyspozycji wyborców od poniedziałku do piątku między godziną 8.00 a 9.00.

Schemat komunikacji telefonicznej w CallandVote.pl składa się z sześciu elementów:

1. Kliknięcie przycisku nawiązania bezpłatnego połączenia z wybranym kandydatem na stronie serwisu callandvote.pl (należy podać swój numer telefonu).
2. Następuje wywołanie połączenia telefonicznego z kandydatem.
3. Kandydat odbiera telefon, tym samym akceptując połączenie.
4. Wysyłane jest potwierdzenie przyjęcia połączenia przez kandydata.
5. Następuje połączenie telefoniczne z użytkownikiem serwisu, który zainicjował połączenie.
6. Użytkownik odbywa bezpłatną rozmowę z kandydatem.

Więcej informacji na: www.callandvote.pl oraz www.facebook.com/callandvote