plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

  • MV-210_L
  • JV-220_L
  • DV-220_L
test

Kalkulator z dwoma wyświetlaczami

MV-210_L

Firma Casio wprowadza na polski rynek serię kalkulatorów z podwójnym wyświetlaczem. Nowe modele pozwalają wykonywać odrębne obliczenia, jednocześnie na jednym urządzeniu.

 Modele DV-220 i 210 oraz JV-220, to pierwsze kalkulatory w historii japońskiego producenta, które zostały wyposażone w dwa niezależne wyświetlacze. Dzięki temu, umożliwiają one nietypowy sposób zapisywania obliczeń. Użytkownik dokładnie widzi co jest zapisane w pamięci kalkulatora i ma możliwość swobodnego przechodzenia między obliczeniami na jednym bądź drugim ekranie. Wartości te mogą być również kopiowane.

 Dzięki temu, dodatkowy wyświetlacz pomaga również w wykonywaniu obliczeń, które stosowane są w pracy biurowej bądź na kierunkach ekonomicznych. Są to np. rachunki podatkowe, kosztów, ceny sprzedaży i marży, a także konwersja walut. Ponadto modele JV-220 i DV-220 zostały wyposażone w funkcje zaokrąglania (także automatycznego) i przybliżenia do 4; 3; 2; 1; 0 miejsc po przecinku.

 Casio JV-220 – DV-220, to najbardziej rozbudowane modele tej serii, które umożliwiają zapis do 12 cyfr (MV-210:10) na swoich wyświetlaczach. Dodatkowo wszystkie trzy zostały wyposażone w podwójne źródło zasilania w postaci baterii słonecznej i baterii alkaicznej (LR44). Ponadto w najnowszych modelach Casio, zaimplementowano także inne przydatne funkcje jak: suma całkowita GT, klawisz cofania ostatniej liczby czy klawisz podwójnego zera.

 Sugerowane ceny detaliczne nowych kalkulatorów Casio, wynoszą: MV-210 – 88 zł brutto, JV – 220 – 110 zł brutto i DV-220 – 139 zł brutto.

 Więcej informacji na www.kalkulatory.pl