plane

Blog

test

Jak zorganizować rodzinne mistrzostwa

IMG_1048

Zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej dla wielu rodzin mogą okazać się swoistą próbą sił. Co bowiem zrobić w sytuacji, kiedy część rodziny pragnie ten czas spędzić aktywnie, a druga jej połowa ma zamiar doświadczać piłkarskich emocji przed telewizorem? Aby zapobiec konfliktom, warto skorzystać z propozycji obiektów takich, jak JuraPark, które na czas mistrzostw przygotowały  specjalną, rodzinną ofertę.  

8 czerwca rozpocznie się wielkie piłkarskie święto, w którym będzie chciał uczestniczyć każdy fan piłki nożnej- mówi Monika Pękala, kierownik marketingu JuraPark – Jednak nie zawsze wszyscy członkowie rodzin podzielają sportowe pasje. Dlatego postanowiliśmy stworzyć Rodzinne Strefy dla Kibiców, dzięki którym będzie można spędzić ten czas rodzinnie, nie rezygnując z oglądania rozgrywek. Zostały one zaprojektowane tak, by z jednej strony zapewnić wrażenia i wielkie emocje osobom zainteresowanym futbolem, z drugiej zaś, by nie przeszkadzały pozostałym zwiedzającym.

Jak zapewniają organizatorzy, w Rodzinnych Strefach dla Kibiców, każdy znajdzie coś dla siebie. Oglądaniu meczów na mobilnych ekranach towarzyszyć będą konkursy i zabawy. W Solcu Kujawskim po meczu otwarcia odbędzie się koncert zespołu Hologram. W Bałtowie rozgrywane będą mecze dzieci reprezentujących poszczególne gminy. Natomiast w Krasiejowie przewidziano, trwający przez całe mistrzostwa, turniej gry w piłkarzyki.

Ponadto w JuraParku w Krasiejowie można zagrzewać polską reprezentację do walki wspólnie z największym i najstarszym kibicem na świecie. Amficelias, bo o nim mowa,  ma 60 m długości, 12 m wysokości, prawie 150 milionów lat i  22-metrowy biało-czerwony szalik. Jak podają naukowcy, jest największym znanym dinozaurem, jaki kiedykolwiek stąpał po Ziemi, a jego model w skali 1:1 z szalikiem na szyi wzbudza obecnie duże zainteresowanie.

Wstęp do Rodzinnych Stref dla Kibiców jest bezpłatny.

Lokalizacja JuraParków:
JuraPark Bałtów k/Ostrowca Świętokrzyskiego (woj. świętokrzyskie)
JuraPark Krasiejów k/Opola (woj. opolskie)
JuraPark Solec Kujawski (między Toruniem a Bydgoszczą)

JuraPark to największa sieć parków tematycznych w Polsce, której obiekty znajdują się w Bałtowie (woj. świętokrzyskie), Krasiejowie k/Opola oraz Solcu Kujawskim. Wszystkie trzy JuraParki mogą poszczycić się doskonale odwzorowanymi modelami dinozaurów, które powstały przy współpracy z paleoartystami, w zgodzie z najnowszymi odkryciami naukowymi.

JuraParki są jedynymi parkami dinozaurów w Polsce, które zostały docenione przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową za działalność na rzecz popularyzacji wiedzy o dinozaurach i czasach, w których żyły. Tytuł „Popularyzator Nauki 2011” – które zostało przyznane Stowarzyszeniu Delta- właścicielowi marki JuraPark świadczy o tym, że są to miejsca atrakcyjne dla całej rodziny, gdzie nie tylko można się zrelaksować i przeżyć ciekawą przygodę, ale także „pobawić” nauką.