plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Jak usunąć sierść z dywanów

Mieszkanie z psem daje mnóstwo radości, ale wiąże się także z dodatkowymi obowiązkami. Konieczność wychodzenia z czworonogiem na spacer jest tylko jednym z nich. Wyzwaniem, zwłaszcza dla właścicieli psów ras długowłosych, jest usuwanie gubionej w mieszkaniu sierści. Gromadzi się ona na dywanach, obiciach tapicerowanych mebli, narzutach i kocach. Najprostszym sposobem usunięcia zalegającej sierści jest częste i systematyczne odkurzanie.

„Do wyciągania włosów spomiędzy włókien dywanu służą turbo szczotki. Działają one na zasadzie mechanizmu obracającej się rolki, napędzanej siłą przepływającego powietrza. W niektórych odkurzaczach dostępne są także turbo szczotki w wersji mini, ułatwiające czyszczenie tapicerowanych mebli. Właściciele czworonogów powinni wybierać odkurzacze o odpowiednio dużej sile ssania, optymalnie powyżej 320 W. Natomiast rozwiązaniem, które pomoże zneutralizować nieprzyjemny zapach, mogą być m.in. specjalne worki do odkurzaczy zawierające włókna z aktywnym węglem” – radzi Bernard Sypniewski, przedstawiciel producenta odkurzaczy marki Hoover.

Równie ławo jak do dywanów i mebli sierść przykleja się do ubrań. Owłosiona odzież wygląda tak samo nieestetycznie, jak pomięty i brudny strój. Co zrobić, by nie była ona znakiem rozpoznawczym miłośników zwierząt? Do usuwania sierści z ubrań można wykorzystać specjalne rolki z taśmą samoprzylepną. Klejący papier doskonale wyłapuje pojedyncze włoski. Do tego celu można także wykorzystać wilgotną gąbkę lub specjalną szczotkę. Piorąc odzież warto natomiast korzystać z opcji dodatkowego płukania oraz używać płynu antyelektrostatycznego. Dzięki temu włoski nie będą przylegać do ubrań i łatwiej zostaną wypłukane.

Aby opanować fruwające po mieszkaniu kudły konieczne jest nie tylko częste i systematyczne sprzątanie ale także odpowiednia pielęgnacja zwierzaka. Regularne kąpiele oraz częste czesanie psa lub kota pozwoli utrzymać sierść w dobrej kondycji oraz ograniczyć jej niekontrolowane wypadanie. Do tego celu przydadzą się szczotki, grzebienie i zgrzebła dostępne w sklepach zoologicznych.