plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Inwazja robotów na Warszawę

Na wszystkich gości Nocy Robotów, czekało blisko pięćdziesiąt różnych maszyn – od całkiem małych, mieszczących się w dłoni robotów minisumo, aż do kilkunastometrowych przemysłowych olbrzymów. Każdy z nich został pokazany „w akcji” – zarówno podczas swoich standardowych zajęć (tj. rozbrajanie ładunku wybuchowego w  przypadku robotów mobilnych, bądź malowanie określonych wzorów w  przypadku robota – malarza), jak i w mniej typowych, jak taniec, czy wyścigi.

Wiele robotów było prezentowanych szerokiej publiczności po raz pierwszy i na długie miesiące – jedyny. Na co dzień maszyny te są niedostępne – ukryte w laboratoriach, fabrykach, na poligonach. Natomiast podczas Nocy Robotów można było je nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć i  zasiąść za ich sterami. Odważni mogli m.in. wziąć udział w wyścigach robotów mobilnych SCOUT i walkach maszyn kroczących HEXOR, a także spróbować samodzielnie kontrolować przejazd łazika marsjańskiego MAGMA.

Noc Robotów odwiedziło kilka tysięcy osób, w tym bardzo wiele dzieci. O  tym, że impreza nie była zwyczajna, świadczyła niewątpliwie kolejka chętnych, która nie kończyła się przez wiele godzin. Zwiedzający zgodnie stwierdzali, że warto było czekać – dotknięcie przyszłości w postaci niezwykłych technologii i pomysłów zostawiało na długo niezatarte wrażenie.

O PIAP
Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów działa m.in. w obszarach automatyzacji i  robotyzacji produkcji i transportu oraz systemów kontroli jakości. Jest jedynym w Polsce producentem najwyższej jakości mobilnych robotów do zastosowań antyterrorystycznych i  stałym dostawcą służb specjalnych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i utrzymanie porządku (Policja, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, BOR).
Więcej na www.piap.pl

—————————————–

Opis do poniższych zdjęć (od lewej):

Robot mobilny w akcji

Robot mobilny SCOUT

CyberRyba

Łazik marsjański MAGMA

FeniX

Robot – malarz

Robot – pakowacz

Robot z klocków LEGO

Warsztaty budowy robotów z klocków LEGO

Śmigłowiec bezzałogowy

Robot w rozdzielni elektroenergetycznej

R2D2