plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Gorlice z nowoczesnym sprzętem medycznym

- Nowe urządzenia zakupione przez placówkę pomogą nam jeszcze skuteczniej ratować ludzkie życie – mówi lek.med. Adrian Nowak, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala w Gorlicach. – Sprzęt jest jednym z najlepszych w swojej klasie. Urządzenie do resuscytacji, które otrzyma nasz SOR, będzie dopiero drugim takim na terenie całej Małopolski.

Lucas 2, który trafi do SOR-u to w pełni automatyczne urządzenie, służące do kompresji klatki piersiowej, czyli masażu serca, w przypadku wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia. Gwarantuje zachowanie właściwego tempa, głębokości i pełne zwolnienie ucisku. Ponadto urządzenie spełnia nowe wytyczne AHA/ERC 2010. W tym roku Lucas 2 zwyciężył na I Mistrzostwach Europy w Ratownictwie Medycznym w Olsztynie w kategorii „sprzęt medyczny”.

Monitory-defibrylatory Lifepak 15 wybrane przez Szpital w Gorlicach m.in. zainstalowane są we wszystkich Eurocopterach, nowoczesnych śmigłowcach ratunkowych, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Oprócz kilkudziesięciu funkcji medycznych, urządzenie posiada wzmocnioną konstrukcję, dzięki której może pracować mimo uderzenia, zamoczenia lub zabrudzenia - mówi Dominik Orchel z Physio-Control, działu Medtronic Poland. – Dodatkowo defibrylator, dzięki modułowi Rainbow, umożliwa szybkie zdiagnozowanie pacjentów zatrutych tlenkiem węgla, a tych w czasie sezonu grzewczego nie brakuje. Urządzenie jest również przygotowane do teletransmisji EKG do stacji odbiorczej systemu telemedycyny ratunkowej Lifenet.

Lifepak 20 to natomiast defibrylator szpitalny, którego parametry i cechy zostały określone przez lekarzy. Możliwość przełączania pomiędzy defibrylacją ręczną oraz automatyczną umożliwia wykorzystywanie go przez lekarzy, pielęgniarki, paramedyków oraz personel pomocniczy.

Placówka specjalistyczna w Gorlicach, przebudowywana i wyposażająca kolejne oddziały, korzysta między innymi ze środków unijnych. Szpital ma jeden z najlepiej zaopatrzonych SOR-ów w województwie małopolskim. Władze Szpitala konsekwentnie dążą do dostosowania ośrodka do najwyższych standardów medycznych.

 

O firmie Physio-Control

Physio-Control, Dział Medtronic Poland jest czołowym producentem i dystrybutorem sprzętu do ratowania życia (seria defibrylatorów LIFEPAK®), urządzenia do automatycznej resuscytacji LUCAS™ oraz dostawcą rozwiązań z zakresu telemedycyny (sieć LIFENET®). Misją firmy jest pomaganie ofiarom w nagłych stanach kardiologicznych, począwszy od pierwszej pomocy udzielanej na miejscu zdarzenia, przez opiekę jednostek pogotowia ratunkowego, aż do stabilizacji stanu pacjenta w ośrodku zdrowia.