plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

  • Pen_Mouse
  • Ring_Mouse
test

Genius nagrodzony na Computex 2011

Pen_Mouse

Szczególnym zainteresowaniem na stoisku Geniusa cieszyła się bezprzewodowa myszka w kształcie pierścienia. Ring Mouse to alternatywa dla tradycyjnych gryzoni, w której sterowanie kursorem odbywa się za pomocą kciuka. Nowość Geniusa dzięki niestandardowej konstrukcji otrzymała nagrodę Product Design Award 2011.

Kolejnym nagrodzonym produktem na targach była nietypowa myszka ukryta w konstrukcji długopisu o nazwie Pen Mouse. Sercem tego niecodziennego pióra jest sensor optyczny o rozdzielczości 1200 DPI. Urządzenie potrafi jednak pracować także przy 400 i 800 DPI. Za komunikację z komputerem odpowiada bezprzewodowa technologia 2,4 GHz, która jest energooszczędna, redukuje zakłócenia i wydłuża zasięg działania nawet do 10 metrów.

Genius w Taipei przedstawił również najnowsze modele sprzętu audio, takie jak głośniki SP-HF2020, które dzięki cyfrowemu procesorowi dźwiękowemu umożliwiają ustawienie korektora w trzech wariantach: EQ-WideSound – dźwięk bardziej przestrzenny, EQ-DeepBass – dźwięk wzbogacony mocnym basem. EQ –AudioAlign – ustawienie kierunku rozchodzenia fal dźwiękowych.

Nie zabrakło również bezprzewodowych klawiatur, z których warto wymienić nowy zestaw ultra cienkiej klawiatury i myszki SlimStar 8000. Wykorzystanie 2,4GHz technologii, za pomocą której zestaw łączy się z komputerem pozwala zminimalizować prawdopodobieństwo utraty połączenia oraz umożliwia pracę w odległości do 10 metrów.

Z tabletów graficznych Genius pokazał bezprzewodowy model EasyPen M508W, posiadający obszar roboczy o wielkości 5×8 cali. Tablet posiada wysoką rozdzielczość osiągającą wartość 4000LPI, a w zestawie pióro rozróżniające 1024 poziomy nacisku. Dzięki temu EasyPen M508W staje się precyzyjnym narzędziem graficznym.