plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Eurocopter z wytrzymałym Lifepakiem już w Gdańsku

Nowa maszyna, która trafiła do Gdańska, jest już siódmą tego typu w naszym kraju. Według planów pozostałych 16 śmigłowców pojawi się w Polsce do końca 2010 roku. Obecnie dwa Eurocoptery wylatują już do nagłych wypadków i zachorowań w Krakowie oraz Szczecinie. Na czterech innych na razie szkolą się piloci, którzy, według programu szkoleniowego zatwierdzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, muszą spędzić za ich sterami pięćdziesiąt godzin.

Podobnie jak pozostałe „latające karetki”, również ta z Pomorza posiada kabinę medyczną o najwyższym standardzie. W skład jej wyposażenia, oprócz respiratora, zestawu pomp infuzyjnych (w tym dwie strzykawkowe i jedna przepływowa), czy ssaka wchodzi również, posiadający klasę bezpieczeństwa Lifepak Tough, monitor-defibrylator Lifepak 15.

Defibrylator ten, dzięki wzmocnionej konstrukcji, może pracować mimo uderzenia, zamoczenia lub zabrudzenia. Urządzenie pozytywnie przeszło również testy sprawdzające jego odporność na upadek z wysokości 76 cm równej upadkowi z noszy lub podczas przenoszenia – mówi Mieszko Skoczylas z firmy Physio-Control, działu Medtronic Poland produkującej Lifepaki. Co więcej, monitor-defibrylator może pracować nawet w trudnych warunkach (wichury, ulewy itd.). Ratownicy medyczni nie muszą więc martwić się o awarię lub możliwość uszkodzenia sprzętu.

Eurocopter, który stacjonować będzie przy pasie startowym lotniska w Rębiechowie, zastąpi przestarzały radziecki śmigłowiec Mi-2. Oprócz lepszego wyposażenia medycznego oraz skrócenia czasu lotu na miejsce wypadku maszyna zapewni również latającym większy komfort i bezpieczeństwo. Nowy nabytek LPR-u będzie mógł, także w przeciwieństwie do swojego poprzednika, nieść pomoc nocą.

 

O firmie Physio-Control

Physio-Control, Dział Medtronic Poland jest czołowym producentem i dystrybutorem sprzętu do ratowania życia, urządzenia do automatycznej resuscytacji oraz dostawcą rozwiązań z zakresu telemedycyny. Misją firmy jest pomaganie ofiarom w nagłych stanach kardiologicznych, począwszy od pierwszej pomocy udzielanej na miejscu zdarzenia, przez opiekę jednostek pogotowia ratunkowego, aż do stabilizacji stanu pacjenta w ośrodku zdrowia.