plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Ekologiczne Klasy ze Snów

Młodzi artyści już po raz trzeci mają szanse zaprezentować projekty wymarzonych klas. Tym razem firma ACCO Polska, właściciel marki NOBO, która patronuje konkursowi, przy współpracy z fundacją AERIS FUTURO, postawiła na ekologię i ochronę środowiska. Zadaniem uczestników jest wykonanie projektu wymarzonej klasy za pomocą dowolnej techniki plastycznej przy wykorzystaniu jak największej ilości materiałów ekologicznych. W tegorocznej edycji do konkursu przyjmowane są także grafiki komputerowe. Młodzi twórcy mogą pracować indywidualnie lub w grupach, umiejscowić swoją klasę nawet w przestrzeni kosmicznej i wyposażyć ją w nowoczesny sprzęt do wizualizacji, meble z liści klonu, czy ściany w formie wodospadów.

„Poprzednie edycje dowiodły, że szkoły chętnie włączają się w działania mające na celu poprawę warunków nauczania – mówi Katarzyna Repeta przedstawicielka marki NOBO w Polsce – Dzięki bezgranicznej wyobraźni uczniów i zaangażowaniu nauczycieli coraz więcej placówek może korzystać podczas lekcji z nowoczesnych narzędzi komunikacji wizualnej.

W nadesłanych projektach Jury oceni przede wszystkim: wykorzystanie materiałów ekologicznych, oryginalność ujęcia tematu i nakład pracy włożonej w wykonanie projektu. Na zwycięskie szkoły czekają cenne nagrody spod znaku NOBO ufundowane przez firmę ACCO Polska. W ramach nagrody głównej, zdobywcy pierwszego miejsca, wraz z członkami fundacji AERIS FUTURO, która jest Partnerem konkursu, posadzą 5 drzewek w pobliżu swojej szkoły, przy których zostanie umieszczona pamiątkowa tabliczka ze specjalną dedykacją. Podobnie jak w poprzedniej edycji swoje głosy oddadzą również Internauci, przyznając Nagrodę Publiczności. Na autorów zwycięskich prac czekają iPody i plecaki pełne smakołyków.

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 grudnia 2009 roku. Więcej szczegółów na temat konkursu oraz regulamin znajduje się na stronie internetowej: www.klasazesnow.pl

Terminarz konkursu Ekologiczna Klasa ze Snów

• wrzesień 2009 – start konkursu
• wrzesień – 31 grudnia – termin nadsyłania prac (decyduje data stempla pocztowego)
• styczeń 2010 – obrady Jury
• 7 – 28 lutego 2010 – głosowanie na Nagrodę Publiczności
• marzec-kwiecień 2010 – ogłoszenie wyników