plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

 • sniadaniowa_klasa
 • kanapka
test

Drugie śniadanie nie musi być nudne – bezpłatne warsztaty kulinarne dla dzieci

kanapeczka

Nauka tworzenia designerskich kanapek dla dzieci, a dla dorosłych konsultacje dietetyczne i porady na temat zdrowego komponowania posiłków– to wszystko czeka na uczestników bezpłatnych warsztatów kulinarnych. Zajęcia odbędą się 16 czerwca w Krakowie i 17 czerwca w Gliwicach w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa”.

Czy drugie śniadanie musi być bezbarwne? Czy kuchnia może być warsztatem nawet dla najmłodszych designerów? Jak skomponować zdrową i modną kanapkę? Na te oraz wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas bezpłatnych zajęć w Krakowie i Gliwicach, które rozpoczynają cykl warsztatów dla dzieci i rodziców w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadaniowa Klasa – uczymy zasad prawidłowego odżywiania”.

W czasach dużej popularności żywności typu Fast food dzieci niechętnie sięgają po wartościowe i zdrowe produkty, a zabiegani rodzice zazwyczaj  nie mają czasu w ciągu tygodnia na przygotowywanie śniadań dla swoich pociech. Nieprawidłowe nawyki żywieniowe skutkują zwykle otyłością, która zaczyna się niewinnie, ale w konsekwencji prowadzi do poważnych dolegliwości i problemów zdrowotnych – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, specjalista z Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”, organizator akcji. – Z myślą o rodzicach i ich dzieciach przygotowaliśmy warsztaty, które mają pokazać, że zdrowe odżywianie wcale nie jest nudne, lecz smaczne i modne. Dodatkowo rodzice będą mogli skorzystać z konsultacji dietetycznych oraz zabrać ze sobą broszurę edukacyjną, w której znajduje się wiele informacji dotyczących zdrowego odżywania (m.in. dekalog żywienia, piramida żywienia) oraz wskazówek, jak zdrowo komponować śniadania, w tym drugie śniadania. Każdej mamie przydadzą się również przepisy na kolorowe i zdrowe kanapki dla dzieci. 

Śniadanie dla małego sportowca w Krakowie

Warsztaty w Krakowie odbędą się w sobotę 16 czerwca w godz. 10:00-11:30 w ramach Dnia Otwartego Fitness Młyn Garden Spa. Wszyscy, którzy przyjdą do klubu fitness przy ul. Przemysłowej 4, będą mogli oprócz warsztatów skorzystać z darmowych zajęć fitness. Dla najmłodszych przewidziano specjalne zajęcia o godz. 12:00. Nie zabraknie również konsultacji dietetycznych oraz gier i zabaw pod opieką animatorów w klubie malucha – Młynek. Na zajęcia obowiązują zapisy w recepcji klubu Fitness Młyn przy ul. Przemysłowej 4 lub pod numerem telefonu 12 353 27 27. Liczba miejsc ograniczona.

Kanapeczki Designera w Gliwicach

Natomiast dzień później, 17 czerwca, dzieci z Gliwic i okolic będą mogły rozwijać własną kreatywność, dzięki warsztatom plastyczno-kulinarnym pt. „Food Design”. Podczas warsztatów mali kucharze stworzą kanapeczki designera i niecodzienne talerze projektanta. Natomiast rodzice  otrzymają wiedzę, jak należy komponować śniadania, by były zdrowe i zapewniały całej rodzinie energię na początek dnia. Dodatkowo  rodzice będą mogli zrelaksować się przy Eko Kawie i słodkim poczęstunku. Warsztaty rozpoczną się
o godzinie 11:00 i potrwają do 12:30 w DADA Warsz­tat Dzie­cię­cej Twór­czo­ści w Gliwice Lofty przy ul. Zygmunta Starego 24a/10 w Gliwicach. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: k.eksner@dada-art.pl lub numerem telefonu: 502 317 729. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji o warsztatach na stronach: www.sniadaniowaklasa.pl, www.przemyslowa.fitnessmlyn.pl oraz www.dada-art.pl. Partnerem warsztatów są: Fitness Młyn- Garden Spa oraz DADA: Warsztat dziecięcej twórczości.