plane

Blog

test

Dr Lucas w Tarnobrzegu

LUCAS2_MG_0435_sh_B

III Dzień Otwarty Ratownictwa Medycznego rozpocznie się 13 października 2011 r. w Tarnobrzegu na Placu Bartosza Głowackiego. Organizatorem jest Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala wraz Policją, Strażą Pożarną i Jednostką Wojskową w Nowej Dębie.

Celem Dnia Ratownictwa jest zachęcenie dorosłych, dzieci i młodzież do nauki pierwszej pomocy oraz przybliżenie metod jakimi posługują się na co dzień w swojej pracy lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni. Impreza zostanie uświetniona pokazami zderzeń samochodów z przeszkodą, ratowaniem osób poszkodowanych w wypadku, prezentacją karetek. Odbędą się pokazy defibrylacji i resuscytacji z udziałem urządzenia do kompresji klatki piersiowej Lucas2. Będzie można zmierzyć poziom cukru i cholesterolu, zapoznać się z metodami opatrywania ran i unieruchamiania złamań.

„Takie spotkania wzbudzają wielkie zainteresowanie, są doskonałą okazją do przekazania dodatkowej wiedzy innym – wyjaśnia dr Monika Gołębiowska zastępca kierownika Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu. Dzięki sukcesywnie przeprowadzanym akcjom, szkoleniom z zakresu ratownictwa medycznego, można coraz skuteczniej działać w zakresie ratowania życia”- dodaje Pani doktor.

Wydarzenie Patronatem Honorowym objęła Minister Zdrowia Ewa Kopacz.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram Dnia Ratownictwa Medycznego dostępne na stronie:

http://www.szpitaltbg.pl/