plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Dr Lucas w Jabłonowie Pomorskim

Lucas będzie pracował w karetce stacjonującej na terenie Jabłonowa Pomorskiego. W piątek 25 marca burmistrz Jabłonowa, Pan Tadeurz Fuks, przekaże oficjalnie urządzenie do użytku ratowników. Spotkanie odbędzie się w budynku Klubu Seniora przy ul. Głównej 27 w Jabłonowie, o godzinie 9:00. Podczas przekazania zespół ratowników zademonstruje działanie Lucasa.

Lucas 2 jest nowoczesnym urządzeniem, które służy do automatycznej kompresji klatki piersiowej w razie wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia. Dr Lucas wykonuje 100 ucisków na minutę, o głębokości kompresji około 5 cm, czyli zgodnie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z 2010 roku.

Zaletą Lucasa jest jego mobilność oraz możliwość szybkiego montażu. Lucas 2 waży zaledwie 6,5 kg a czas przygotowania urządzenia do pracy to nie więcej niż 15 sekund – mówi Maciej Brasse, konsultant techniczny firmy Physio-Control działu Medtronic. Lucas pozwala zaoszczędzić cenne minuty, które podczas akcji ratunkowej mogą okazać się decydujące w walce o życie poszkodowanego. Dodatkowo ułatwia pracę ratowników, którzy w tym czasie mogą zająć się innymi czynnościami ratunkowymi.

Dzięki urządzeniu Lucas 2, pomoc niesiona mieszkańcom Jabłonowa Pomorskiego będzie jeszcze bardziej skuteczna – mówi Tadeusz Fuks, burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Nawet silny i dobrze wyszkolony ratownik nie jest w stanie utrzymać idealnego tempa podczas masażu serca w przeciwieństwie do Lucasa. – mówi dr Andrzej Witkowski, ordynator SOR Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Lucas nigdy się nie męczy i zapewnia stale precyzyjne uciski – dodaje dr Andrzej Witkowski.