plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Dr Lucas na sympozjum w Karpaczu

Jak co roku w sympozjum wezmą udział najlepsi lekarze, specjaliści oraz ratownicy medyczni z całej Polski i zagranicy, zaprezentowany również zostanie najnowszy sprzęt wykorzystywany w ratownictwie. Jedną z nowości tegorocznego sympozjum będzie urządzenie do wykonywania mechanicznej kompresji klatki piersiowej, potocznie nazywane przez lekarzy i ratowników – dr Lucas. Urządzenie wykonuje 100 ucisków na minutę, o głębokości kompresji 4-5 cm, czyli zgodnie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z 2010 roku.

Dzięki zastosowaniu nowej technologii zasilania elektrycznego, nowy Lucas może działać do 45 min wykorzystując wbudowaną baterię. Dodatkowo może być podłączony do zwykłego gniazda mocy lub gniazdka samochodowego – mówi Maciej Brasse, konsultant techniczny firmy Physio-Control działu Medtronic. Lucas 2 waży zaledwie 6,5 kg a czas przygotowania urządzenia do pracy to nie więcej niż 15 sekund – podkreśla Maciej Brasse.

Podczas akcji ratunkowej zaoszczędzone cenne minuty mogą okazać się decydujące w walce o życie pacjenta. Doceniamy przede wszystkim to, że w czasie, kiedy dr Lucas wykonuje masaż serca, my możemy spokojnie przeprowadzać inne, konieczne zabiegi. – twierdzi dr Dariusz Biały ze Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu.

Coroczne zimowe sympozjum w Karpaczu organizowane przez Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej w tym roku odbędzie się już po raz dwudziesty. Oprócz bogatego programu naukowego oraz kursów doskonalących dla pielęgniarek ratunkowych i ratowników medycznych, zaprezentowane zostaną nowe wytyczne resuscytacji, triage’u przedszpitalnego oraz raportów przedszpitalnych i teletransmisji.

 

O firmie Physio-Control

Physio-Control, Dział Medtronic Poland jest czołowym producentem i dystrybutorem sprzętu do ratowania życia (seria defibrylatorów LIFEPAK®), urządzenia do automatycznej resuscytacji LUCAS™ oraz dostawcą rozwiązań z zakresu telemedycyny (sieć LIFENET®). Misją firmy jest pomaganie ofiarom w nagłych stanach kardiologicznych, począwszy od pierwszej pomocy udzielanej na miejscu zdarzenia, przez opiekę jednostek pogotowia ratunkowego, aż do stabilizacji stanu pacjenta w ośrodku zdrowia.