plane

Blog

test

Dr Lucas i Lifepak15 pomagają ratować życie w Łańcucie

LUCAS2_4098Issaquah

Od listopada szpital w Łańcucie został wyposażony w defibrylator-monitor Lifepak 15 z możliwością transmisji EKG do hemodynamiki oraz urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2. Zakupiony sprzęt zaliczany jest do najnowocześniejszych, dostępnych obecnie na rynku, urządzeń tej klasy.

Lifepak15 to mobilny defibrylator i skuteczne narzędzie diagnostyczne w jednym. Ceniony jest przez służby medyczne ze względu na możliwość jego konfiguracji, pozwalającej dopasować działanie urządzenia do zaistniałych okoliczności. Urządzenie umożliwia przesyłanie wyników badań EKG przez modem. Lifepak15 jest zaopatrzony w moduł Rainbow umożliwiający pomiar tlenku węgla we krwi, co pozwala na natychmiastową diagnozę stopnia zaczadzenia pacjenta. Ratownicy potwierdzają, że Lifepak15 posiadając wiele funkcji jest również intuicyjny w obsłudze. Defibrylator ma wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu może pracować pomimo uderzenia, zamoczenia lub zabrudzenia.

LUCAS2 to w pełni elektryczne urządzenie, które służy do kompresji klatki piersiowej w razie wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia. Zasilany może za pomocą baterii lub energią zewnętrzną 230V/12V automatycznie wykonuje masaż serca, dając pewność, że kompresja będzie prowadzona ściśle według najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji. Przez lekarzy i ratowników potocznie nazywany Dr Lucasem.

Główną zaletą LUCASA jest przede wszystkim efektywność jego pracy. Gdy podczas wykonywania kilkuminutowej resuscytacji ludzkie siły słabną, LUCAS zawsze zapewnia stały, jednostajny rytm uciśnięć o prawidłowej głębokości – mówi Dominik Orchel przedstawiciel Physio-Control. Ręcznie nie da się utrzymać takiego tempa. Można powiedzieć, że to „dodatkowa para rąk” do pomocy. Trzeba by naprawdę potężnego i silnego mężczyzny, żeby uzyskać takie same efekty, jakie osiąga LUCAS – dodaje.

Obydwa urządzenia będą wykorzystywane przez zespoły wyjazdowe Pogotowia Ratunkowego szpitala w Łańcucie.

Największym atutem wybranego przez Szpital sprzętu jest ich zaawansowanie, mobilność i wytrzymałość – potwierdza  Krzysztof Przyśliwski, Prezes Szpitala w Łańcucie. Nasza placówka jest stale wyposażana w urządzenia wysokiej klasy. Dążymy konsekwentnie do dostosowania ośrodka do najwyższych standardów medycznych. W przyszłym roku mamy w planach rozbudowę i modernizację oddziału udarowego i rehabilitacyjnego-dodaje.