plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Czołgi i pojazdy zabytkowe opanują Bielsko-Białą

Do końca tygodnia w Bielsku-Białej będzie się wiele działo. Już w środę w miastem zawładnęły najpiękniejsze zabytkowe samochody, które biorą udział w trwającym do soboty 34. Międzynarodowym Beskidzkim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Z kolei w weekend na ulice wyjadą m.in. czołgi, wozy bojowe i transportery. Mieszkańcy jednak nie mają się czego obawiać – pojazdy militarne pojawią się za sprawą już jedenastej edycji zlotu „Operacja Południe”.

Najwspanialsze pojazdy zabytkowe zjeżdżają z całego świata właśnie do Bielska-Białej, aby wziąć udział w czterodniowym Rajdzie Beskidzkim. Samochody, motocykle i rowery będą musiały w tym roku pokonać trasę o długości ponad 200 km, która prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Podbeskidzia. Ale najwięcej atrakcji czeka na mieszkańców i turystów w sobotę. To wtedy na ulicach Bielska-Białej odbędzie się wielki przejazd wszystkich uczestników rajdu, który od lat gromadzi tysiące młodszych i starszych widzów. O godzinie 14.00 na Placu Ratuszowym rozpocznie się natomiast, mający wieloletnią tradycję, konkurs elegancji.

To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych na najbliższe dni w Bielsku-Białej. W weekend (od piątku do niedzieli) w mieście zapanuje klimat militarny. Ulice zostaną opanowane przez wszelkiego rodzaju pojazdy bojowe – najwięcej będzie czołgów, ale przyjadą także m.in. wozy bojowe i transportery. Atmosfera będzie jednak pokojowa, ponieważ wszystkie pojazdy wezmą udział w jedenastej edycji zlotu „Operacja Południe”, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych Bielska-Białej.

„Operacja Południe” to największa tego typu impreza w Polsce, a biorą w niej udział miłośnicy pojazdów militarnych oraz techniki wojskowej z całego świata. Centrum zlotu znajdzie się na bielskich Błoniach, które przez trzy dni zmienią się w ogromny poligon wojskowy. Będą tam bunkry, namioty wojskowe, wieże wartownicze, a nawet okopy i zasieki. Organizatorzy zapewniają, że będzie można poczuć się jak na froncie.

Największą atrakcją „Operacji Południe” ma być wielka parada pojazdów militarnych, które przejadą przez centrum miasta w sobotę od godziny 11.30. Co roku paradę obserwują nie tylko tłumy rodziców z dziećmi, ale także osób, które przyjeżdżają na „Operację Południe” z krańca kraju. Oprócz parady przewidziano wiele inscenizacji batalistycznych, rekonstrukcje wydarzeń z czasów II Wojny Światowej oraz pokazy niszczenia samochodów przez czołgi.

Obie imprezy są współfinansowane przez samorząd Miasta Bielsko-Biała.

 

O Rajdzie Beskidzkim

Organizatorem Rajdu Beskidzkiego jest Automobilklub Beskidzki. Impreza odbywa się od 1977 roku i posiada licencję Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych (FIVA). Dzięki temu w rajdzie mogą brać udział nie tylko polskie, ale także zagraniczne załogi. Celem rajdu jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale także promocja Bielska-Białej i Podbeskidzia. M.in. dlatego trasa rajdu jest corocznie prowadzona przez najpiękniejsze zakątki Bielska-Białej i Podbeskidzia. Baza dla wszystkich uczestników znajduje się w Bielsku-Białej.

Więcej informacji o imprezie:
www.ak-beskidzki.bielsko.eu

O Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Militarnych „Operacja Południe”

Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych „Operacja Południe” ma już jedenastoletnią tradycję, a jego organizatorem jest Muzeum Broni Pancernej i Militariów w Bielsku Białej. W zlocie biorą udział kolekcjonerzy militariów i miłośnicy pojazdów wojskowych z całego świata. Stałe punkty programu, jak parada pojazdów w centrum miasta gromadzą wielotysięczną publiczność. Pozytywne emocje, nie tylko zagorzałych fanów, zbudzają także pokazy współczesnego i zabytkowego sprzętu wojskowego.

Więcej informacji o imprezie:
www.militaria.bielsko.com.pl