plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Casio Exilim partnerem ekspedycji na Marsa

Konkurs University Rover Challenge (który rozpoczyna się na początku czerwca) już od wielu lat wzbudza duże zainteresowanie studentów oraz pasjonatów astronomii na całym świecie. Zmagania młodych konstruktorów również bacznie obserwuje NASA. W tym roku o miano zdobywcy Marsa konkurować będą roboty i ich konstruktorzy z całego świata. Polskę będą reprezentowały, zespoły z: Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Politechniki Białostockiej, które jako jedyne z Europy zakwalifikowały się do ścisłego finału.

W zawodach startują łaziki marsjańskie, które muszą wykonać skomplikowane zadania podczas symulowanych misji na Czerwonej Planecie. Za scenerię posłuży pustynia Utah wraz z bazą marsjańską. W tym miejscu swój sprawdzian przejdą zespoły, roboty i aparaty Casio Exilim EX-G1.

Trudno wyobrazić sobie bardziej ekstremalne warunki niż te jakie panują na pustyni w Utah, która słynie z warunków klimatycznych, zbliżonych do tych panujących na Marsie – mówi Piotr Wierzbicki z firmy Casio. Dlatego uznaliśmy, że najlepiej sprawdzi się tutaj super wytrzymały Casio Exilim G1 i przyczyni do sukcesu polskiej reprezentacji – dodaje Wierzbicki.

Drużyny i ich roboty, zostaną zaprezentowane podczas konferencji prasowej, która odbędzie 16 maja o godzinie 13.00 w siedzibie Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP w Warszawie

O marce Casio Exilim
Linia aparatów cyfrowych Casio Exilim została wprowadzona na rynek w 2002 roku. Od tego momentu wyznacza trendy we wzornictwie, rozmiarze i kształcie elektroniki użytkowej tego typu. Funkcyjność, niewielka waga, a przede wszystkim wyjątkowo smukły kształt aparatów linii Exilim sprawiają, że użytkownicy z całego świata wysoko oceniają nie tylko ich wartość użytkową, ale i estetyczną. Nazwa EXILIM oznacza NIEZWYKLE SMUKŁY i pochodzi z połączenia dwóch słów: łac. „EXIMIUS” – niezwykły, oraz ang. „SLIM” – smukły.
Więcej informacji znajduje się na stronie: www.exilim.pl