plane

Blog

Kontakt dla mediów

  • Lukasz Wilczynski
    Łukasz Wilczyński

    tel. 516 036 036

    l.wilczynski@planetpr.pl

  • Anna Watza
    Anna Watza

    tel. 516 086 086

    a.watza@planetpr.pl

  • Malgorzata_Szywala
    Małgorzata Szywała

    tel. 666 300 053

    m.szywala@planetpr.pl

  • Dorota_Ryciak
    Dorota Ryciak

    tel. 666 300 052

    d.ryciak@planetpr.pl

  • Katarzyna Banas
    Katarzyna Banaś

    tel. 666 300 054

    k.banas@planetpr.pl

  • Izabela Ozaist
    Izabela Ozaist

    tel. 666 300 057

    i.ozaist@planetpr.pl

  • Karolina Potempa
    Karolina Potempa

    tel. 666 300 058

    k.potempa@planetpr.pl

  • Magdalena Wymazala
    Magdalena Wymazała

    tel. 666 300 051

    m.wymazala@planetpr.pl

  • Sylwia Wozniak
    Sylwia Woźniak

    tel. 012 376 42 70

    s.wozniak@planetpr.pl

test

Casio Exilim na Photokina 2010

Casio Exilim EX-H20G to jedna z trzech przedstawionych nowości, zasilająca serię Hi-Zoom. Jest to pierwszy na świecie kompakt, który za sprawą wbudowanego modułu Hybrid-GPS może śledzić pozycję użytkownika nawet wewnątrz budynków. Wyposażono go w matrycę o rozdzielczości 14,1 Mpix oraz 10-krotny zoom optyczny z technologią Single Frame SR Zoom, która poprawia jakość, rozdzielczość oraz powiększenie.

Kolejną nowością jest hi-speedowy EX-ZR10. Posiada on nowy procesor obrazu EXILIM ENGINE HS oraz technologię HDR (High Dynamic Range), która odpowiada za składanie kilku fotografii w jedno idealne zdjęcie. Zbudowano go w oparciu o 12-megapikselową matrycę back-illuminated CMOS. Potrafi fotografować z prędkością 40 klatek na sekundę i nagrywać filmy slow motion 480 FPS. Uzupełnieniem całości jest możliwość rejestrowania wideo w formacie Full HD (H.264).

Pokazano także znany już kompakt EX-Z2300, który ze względu na bogatą paletę kolorystyczną powinien szczególnie zainteresować płeć piękną. Cechuje go rozdzielczość na poziomie 14,1 Mpix. Podobnie jak w modelu EX-H20G, zaimplementowano w nim technologię Single Frame SR Zoom. Za wysoką jakość zdjęć odpowiada procesor obrazu EXILIM ENGINE 5.0. Spośród podobnych konstrukcji, wyróżnia go możliwość wykonania nawet 580 fotografii na jednym ładowaniu baterii.

Zaprezentowane nowości powinny trafić na polski rynek jeszcze w czwartym kwartale bieżącego roku. Targi Photokina „World of Imaging” 2010 odbędą się w Koeln Messe, w Kolonii (Niemcy), w dniach 21-26 września i będą dostępne dla zwiedzających w godzinach 10:00-18:00.

 

 

O marce Casio Exilim

Linia aparatów cyfrowych Casio Exilim została wprowadzona na rynek w 2002 roku. Od tego momentu wyznacza trendy we wzornictwie, rozmiarze i kształcie elektroniki użytkowej tego typu. Funkcyjność, niewielka waga, a przede wszystkim wyjątkowo smukły kształt aparatów linii Exilim sprawiają, że użytkownicy z całego świata wysoko oceniają nie tylko ich wartość użytkową, ale i estetyczną. Nazwa EXILIM oznacza NIEZWYKLE SMUKŁY i pochodzi z połączenia dwóch słów: łac. „EXIMIUS” – niezwykły, oraz ang. „SLIM” – smukły.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.exilim.pl