plane

Blog

test

Call and Vote – nowa jakość kampanii wyborczej

CallandVote_logo

Kielce, sierpień 2011 – 1 września 2011 uruchomione zostanie nowe narzędzie prowadzenia kampanii wyborczej CallandVote.pl („Dzwoń i głosuj”). Mechanizm ten pozwoli na szeroki, bezpośredni kontakt wyborców i kandydatów do parlamentu, pokazując równocześnie, którym kandydatom realnie zależy na wyborcach.

Dotychczas prowadzone kampanie wyborcze ograniczały się do jednostronnej komunikacji – wiece wyborcze, czy nieliczne spotkania w biurach wyborczych pozwalały bardzo ograniczonej liczbie wyborców na bezpośrednie rozmowy z kandydatami. Nawet ci politycy, którzy zdecydowali się na działania w mediach społecznościowych, bardzo rzadko wybierali rozmowę, ograniczając się do jednostronnie nadawanych informacji. System CallandVote.pl wprowadza kampanię na wyższy poziom – rozmowy zamiast komunikatu. Wymaga to od kandydatów przemyślanego programu i odwagi podjęcia rozmów nie tylko ze zwolennikami, ale także z osobami nieprzekonanymi.

Jak ocenia Wiesław Gałązka, niezależny konsultant polityczny – System „Call and Vote” może być doskonałym instrumentem zwiększającym skuteczność kampanii wyborczej. Wymaga, by posługujący się nim kandydaci posiadali dobry głos i umiejętności prowadzenia rozmów telefonicznych – jeśli spełniają te warunki, powinni podjąć takie wyzwanie.

Ideą systemu CallandVote.pl jest umożliwienie wszystkim zainteresowanym wyborcom nawiązania kontaktu z kandydatami do parlamentu. Wyborca ma w ten sposób możliwość zadania nurtujących go pytań związanych z działalnością lub programem wybranego kandydata, dzięki czemu decyzja o wyborze może być przemyślana i świadoma.

Zastosowane w serwisie kanały kontaktu umożliwiają każdemu z wyborców nawiązanie bezpłatnego połączenia telefonicznego z kandydatem, w określonych przez niego godzinach. Osoba zainteresowana musi jedynie podać swój numer telefonu (nie jest on przechowywany ani przekazywany) na zamieszczonej w serwisie wizytówce danego kandydata, a zostanie nawiązana rozmowa telefoniczna. Można także wybrać moduł SMS lub e-mail.