plane

Blog

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski@planetpr.pl

 • Anna Watza
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza@planetpr.pl

 • Malgorzata_Szywala
  Małgorzata Szywała

  tel. 666 300 053

  m.szywala@planetpr.pl

 • Dorota_Ryciak
  Dorota Ryciak

  tel. 666 300 052

  d.ryciak@planetpr.pl

 • Katarzyna Banas
  Katarzyna Banaś

  tel. 666 300 054

  k.banas@planetpr.pl

 • Izabela Ozaist
  Izabela Ozaist

  tel. 666 300 057

  i.ozaist@planetpr.pl

 • Karolina Potempa
  Karolina Potempa

  tel. 666 300 058

  k.potempa@planetpr.pl

 • Magdalena Wymazala
  Magdalena Wymazała

  tel. 666 300 051

  m.wymazala@planetpr.pl

 • Sylwia Wozniak
  Sylwia Woźniak

  tel. 012 376 42 70

  s.wozniak@planetpr.pl

test

Bydgoszcz centrum galaktyki

"To niesamowite, jak wiele osób do nas przyjechało – mówi Rafał Frąckiewicz, koordynator zlotu z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. – Już około godziny 13 zanotowaliśmy ponad pięć tysięcy osób, by wieczorem przekroczyć magiczną liczbę dziesięciu tysięcy zwiedzających, z czego się bardzo cieszymy!"

Imprezę zainicjowała okazała parada, podczas której miłośnicy Star Wars, maszerujący ulicami Bydgoszczy, prezentowali tłumom bydgoszczan i turystom efektowne kostiumy swoich ulubionych bohaterów. Warto tutaj dodać, że oprócz fanów ze wszystkich zakątków Polski, w Bydgoszczy pojawili się także pasjonaci z Czech i Włoch.

Główną atrakcją StarForce była niewątpliwie osoba Davida Prowse’a, filmowego Dartha Vadera. Imponującego posturą aktora przywitały gromkie brawa, a sam zainteresowany barwnie opowiadał o kulisach pracy na planie filmu. Warto odnotować, że na spotkaniu z Lordem Vaderem pojawiło się ponad czterysta osób, a drugie tyle obserwowało je na ekranach umieszczonych w korytarzach centrum kongresowego.

Ale StarForce 2010 to nie tylko spotkanie z odtwórcą roli Dartha Vadera, ale także moc innych atrakcji. Zwiedzający mieli możliwość przyjrzenia się m.in. modelom statków kosmicznych autorstwa braci Kulesza, wystawie komiksów, książek i innych eksponatów związanych ze światem Gwiezdnych Wojen, a także wziąć udział w interaktywnej grze i wcielić się w agentów Republiki, walczących z Imperium. Nad całością imprezy czuwał dwumetrowej wysokości Darth Vader, w całości ułożony z klocków.

- "Po ubiegłorocznej edycji StarForce wiedzieliśmy, że na trzydziestolecie „Imperium kontratakuje” musimy przygotować coś, co sprawi, że każdy polski miłośnik Gwiezdnych Wojen będzie chciał do nas przyjechać. I wtedy pojawiła się myśl – co by było, gdyby Imperium rzeczywiście kontratakowało, a na czele ofensywy stał sam Lord Vader? – mówił Rafał Frąckiewicz późnym wieczorem 11 września. – Jak widać pomysł się spodobał! W imieniu organizatorów chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za przybycie oraz już teraz zaprosić na następny StarForce!"

Organizatorami StarForce 2010 była Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Miasta Bydgoszcz, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przy współpracy Bydgoskiego Fanklub Star Wars i Toruńskiego Imperium Star Wars oraz członków Legionu 501 (Polish Garrison) i Rebel legionu (Eagle Base). Patronat nad imprezą sprawował Polska Organizacja Turystyczna.

StarForce 2010 współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.